• "Old boys" Klenoty SOŠD - FK Družstevník Kofola I.M 22 : 4

     • "Old boys" Klenoty SOŠD   -   FK Družstevník Kofola I.M      22  :   4

      Góly:  Hajduch 16, Truchan 3, Klapák 2, Kolesár 1,   -   Vasiľ 2, Nemčík 1, Piatak 1

      Žlté karty:  - - - -    -    - - - -

      Rozhodca: bez rozhodcu,              Zápis: bez služky IV.M!,              Foto: M. Vaterka                 

      Zostavy:   Klen:  Vaterka, -  Kolesár, Truchan, Klapák, Hajduch   

                        l.M:   Vasiľ, Nemčík, Dzuričko, Piatak  

                      

      Komentár:  Starí páni vyrukovali na prvákov svojou osvedčenou taktikou - trpezlivou hrou a pozornou defenzívou, pričom vpredu číhal na chyby v rozohrávke a odrazené lopty predátor Ján Hajduch. Napriek veľkému rozdielu v skóre "družstevníci" lacno kožu nepredali, bojovali, mali viacero šancí, no na gól dokázali premeniť len 4. 

     • Leicester IV.M - Los Lobos II.F 18 : 6

     • Leicester  IV.M   -   Los Lobos  II.F      18  :   6

      Góly:  Žipaj 11, Dudáš 4, M. Balog 3,   -   Bognár 6

      Žlté karty:  - - - -    -    - - - -

      Rozhodca: M. Vaterka,              Zápis: M. Vaterka,              Foto: J. Kuruc (III.F)                 

      Zostavy:   IV.M:  Minár, M. Balog, Dudáš, Žipaj   

                        lI.F: F. Hudák,  -  Tomory, Goron, Dzuričko, Bognár  

                      

      Komentár:  V prvom novoročnom zápase sa hral zaujímavý futbal s množstvom šancí. Štvrtáci pekne kombinovali a mali hru pevne pod kontrolou, druháci sa bránili a využívali každú príležitosť na protiútok. Zaskveli sa najmä ostrostrelci oboch tímov - Jaro Žipaj a Samo Bognár.

     • Pozvánka na Uchaľak

     • Pozývame žiakov prvého ročníka aj ich triednych učiteľov na Uchaľak, ktorý sa uskutoční 18.12.2019 v učebni č. 77. 

      Rozpis aktivít:

      1. - 2. vyučovacia hodina: I.M 

      3. - 4. vyučovacia hodina: I.F

      5. - 6. vyučovacia hodina: I.A

      Tešíme sa na vás!                                                              ŽŠR

     • Leicester IV.M - Tirpákovci II.M 12 : 2Biely Balet I.A - Bavori II.A 0 : 5 kontumačne prváci na zápas pre nedostatok hráčov nenastúpili.

     • Leicester  IV.M   -   Tirpákovci  II.M       12  :   2

      Góly:  Žipaj 5, M. Balog 4, Dudáš 2, Gordan 1,   -   Habina 2

      Žlté karty:  - - - -    -    - - - -

      Rozhodca: J. Hajduch,              Zápis: J. Hajduch,             Foto: F. Tomory (I.M)                 

      Zostavy:   IV.M:  Minár,  -  Gordan, M. Balog, Dudáš, Žipaj   

                        lI.M: R. Baník,  -  B. Juhás, Habina, S. Kozák, Smoliga  

                      

      Komentár:  V prvom zápase zimnej časti sa štvrtáci zostra pustili do Tirpákovcov, ktorí nestíhali dostatočne reagovať na ich rýchlu kombinačnú hru a pohyblivosť. Keď sa už zdalo, že Patrik Minár si môže udržať čisté konto sa dvakrát trafil Marek Habina a pokazil brankárovi Leicestru radosť z nuly na svojom konte! 

      Biely Balet I.A  -  Bavori  II.A       0  :   5     kontumačne

            prváci na zápas pre nedostatok hráčov nenastúpili. 

     • Staň sa kadetom.

     • Dňa 4.12.2019 sa pre žiakov IV.A triedy zrealizovala prednáška s JUDr. Annou Katreničovou z OR PZ vo Vranove n/T, ktorá priniesla maturantom všetky informácie potrebné pre vstup do Policajného zboru. Ďalšie stretnutie na tému Staň sa kadetom zrealizujeme v januári pre žiakov IV.M triedy. (koordinátor drogovej prevencie MS)

     • AIDS, Diabetes

     • 5.12.2019 sa na našej škole školilo. K naším žiakom zavítala pani MVDr. Marta Jalčová, PhD. z  Regionálneho úradu verejného zdravotníctva vo Vranove nad Topľou. Stretnutia s ňou sa zúčastnili žiaci druhého ročníka (II.F a II.M) a témami diskusie boli civilizačné ochorenia AIDS a Diabetes. 1.12. si každoročne pripomíname Svetový deň AIDS. V tento týždeň si ho pripomíname aktivitami zameranými na informovanie verejnosti aj žiakov o tomto ochorení, predovšetkým o možnostiach jeho prevencie.  Mladých ľudí v poslednom čase  trápi aj druhé ochorenie – diabetes  mellitus (cukrovka), ktorá je spôsobená nedostatkom alebo úplnou absenciou inzulínu v organizme.  Pani Dr. Jalčová hovorila o tom, ako spoznáme diabetes – o jeho príznakoch, čo je to tzv. diabetická noha, čo je základom predchádzania tejto choroby.  Touto cestou by sme sa jej chceli poďakovať za cenné informácie.

     • 1. december - Svetový deň boja proti AIDS

     • Každoročne sa naša škola zapája do celoslovenskej kampane boja proti AIDS organizovaním besedy s pracovníčkami Regionálneho úradu verejného zdravotníctva. Tohto roku sa bude týkať žiakov II.F a II.M na 2. a 3. vyučovacej hodine 5.12.2019 v Spoločenskej miestnosti pri SOŠD.

     • Technická olympiáda žiakov ZŠ

     • Do galérie Technická olympiáda žiakov ZŠ boli pridané fotografie.

      Dňa 28.11.2019 sa priestory našej školy otvorili aj žiakom základných škôl na už tradičnej technikej olympiáde."Technická olympiáda je súťaž určená žiakom 5.-9. ročníka základných škôl a príslušných ročníkov osemročných gymnázií, ktorá svojím obsahom motivuje žiakov k tvorivej činnosti. TO má dve kategórie (kategória B pre 5. – 7. ročníky ako súťaž jednotlivcov, kategória A pre 8.- 9.ročníky ako súťaž dvojíc). Súťaž je organizovaná v 4 kolách (školské, okresné, krajské, celoštátne)!, pričom kategória B končí určením víťaza krajského kola." - zdroj: https://www.iuventa.sk/sk/Olympiady/Olympiady-a-sutaze/TO.alej

     • Finančná akadémia žiakov IV.M

     • 26.- 27.11.2019 sa zrealizovalo školenie Finančnej akadémie pre žiakov IV.M. Pozostávalo zo 6 lekcií, pričom každej lekcii boli venované 2 vyučovacie hodiny. V prvý deň školil Ing. Lukáš Polák. Venoval sa úvodnu do problematiky, lekcii o hospodárení a lekcii o bývaní. V ďalší deň školili pán Martin Gáll -  poistenie a investovanie a téme  dôchodky sa venoval pán Pavol Martinkovič. Školenie sa realizovalo v spolupráci s Nadáciou Partners, ktorej touto cestou veľmi pekne ďakujeme.

     • Olympiáda ľudských práv - vyhodnotenie

     • Ľudské práva sú  práva, ktoré prislúchajú každému človeku od narodenia. V minulosti boli priznávané iba vládcom a šľachte, zatiaľ čo obyčajným ľuďom len v malej miere. Medzi základné ľudské práva patrí napríklad právo na životosobnú slobodu a bezpečnosť, slobodu prejavu, svedomia, spolčovania, právo zhromažďovania a iné. Patria nám všetkým bez ohľadu na rasu, pohlavie, národnosť, etnickú príslušnosť, jazyk, náboženstvo alebo akékoľvek iné postavenie. Na Slovensku sú definované v Ústave SR - hlava 2. - základné práva a slobody. Medzinárodná spolupráca Slovenskej republiky v ľudskoprávnej oblasti je spojená predovšetkým s členstvom Slovenska v Organizácii spojených národov  a členstvom v Rade Európy.

      Ľudské práva patria každému v tejto krajine, v tomto meste, v tejto triede. A práve preto, že vyzdvihujú jedinečnosť človeka, sme si ich dnes, 28.11.2019 pripomenuli Olympiádou ľudských práv. Zúčastnilo sa jej 10 žiakov a jej víťazmi sa stali: 1. miesto s počtom bodov 40 – Samuel Hričák (III.M). 2. miesto - Maroš Piaták z triedy II.A (38 bodov) a tretie miesto - René Bačo (III.F) a Ľudmila Mihaľková (IV.M) s počtom bodov 36. Všetkých zúčastnených sme obdarili  veľkou čokoládou. Blahoželáme!

     • Olympiáda ľudských práv

     • Zajtra, t.j. 28.11.2019 v učebni č. 75 sa uskutoční Olympiáda ľudských práv, ktorej sa zúčastnia:

      I.A - Daniel Kmec

      I.F - Viktor Malík

      I.M - Dominik Dzuričko, Dávid Nemčík

      II.F - Vladislav Trecak

      II.A - Maroš Piaták

      III.F -  René Bačo

      III.M - Marko Foľtan, Samuel Hričák

      IV.M - Ľudmila Mihaľková

     • Biely Balet I.A - Bavori II.A 7 : 5

     • Biely Balet I.A  -  Bavori  II.A       7  :   5

      Góly:  M. Daňo 3, Marek Palfi 3, M. Minár 1,   -   Tatár 4, Maroš Piatak 1

      Žlté karty:  - - - -    -    - - - -

      Rozhodca: J. Hajduch,              Zápis: B. Juhás (III.F),             Foto: F. Pavliško (III.F)                 

      Zostavy:   I.A:  Švirbeľ,  -  Marek Palfi, Varechaj, M. Minár, M. Daňo   

                        lI.A: P. Bužo,  -  Orosi, Jakubo, Maroš Piatak, Tatár  

                      

      Komentár:  Veľké prekvapenie sa zrodilo v predposlednom zápase jesennej časti, keď vicemajster z minulej sezóny nestačil na snaživých prvákov a prehral o dva góly. Obom tímom chýbali opory, druhákom bratia Vidličkovci a Vlado Huňák, Prvákom Hlad, Marcinko, Senk aj Balog. Mužstvá napriek tomu poskladali zostavy a na zápas nastúpili, za čo si zaslúžia pochvalu. Bavori touto prehrou prenechali titul jesenného kráľa miniligy "starým pánom" z tímu Klenoty SOŠD!

     • Konferencia pre koordinátorov a členov ŽŠR

     • 21.11.2 Marko Baník z I.M a Vladislav Trecak z II.F pod vedením PaedDr. Jany Kováčovej sa zúčastnili Konferencie pre koordinátorov a členov ŽŠR. Konferencia sa konala v Prešove na MPC, ulici Tarasa Ševčenka. Po úvodnom privítaní prebehla I. Séria neformálnych prednášok, kde prvým prednášajúcim bol Dominik Porvažník. Pracuje v Juvente na Slovensku a hovoril o tom, že mladí nemajú len snívať, ale hlavne ísť si za svojím cieľom. K téme Kriminalita mládeže sa vyjadrila Denisa Mitríková. Je pracovníčkou  Informačnej kancelárie v Prešove a vo svojej práci sa venuje predovšetkým jej prevencii. Po prednáškach nasledovali voľby do Stredoškolského parlamentu a následné vyhlásenie ich výsledkov. V II. Sérii neformálnych prednášok vystúpili Jakub Gembický a Adriána Repáňová. Rozprávali o svojom projekte a o možnosti vzdelávania mladých mladými. Konferenciu ukončila Soňa Štefaníková kvízom, ktorý všetkých zaujal, pobavil, no hlavne dobre naladil.

     • Finančná gramotnosť - oznam

     • V dňoch 26. - 27.11.2019 pre žiakov IV.M sa zrealizuje školenie Finančnej gramotnosti. Začiatok školenia bude vždy o  7.50 hod. v triede číslo 75. 

     • Vyčisti les a spoznaj ho - Cabov

     • Vyčisti les a spoznaj ho  -  Cabov

          Aj keď je už neskorá jeseň, snažili sme sa využiť priaznivé počasie a v piatok 22.11. sme sa vydali do Cabova, na 6. pokračovanie čistenia okolitých lesov. 

      Už pri nahlasovaní na akciu to však s počtom dobrovoľníkov nevyzeralo dobre a najhoršie obavy sa potvrdili o 11.50 pred školou kde sme sa stretli traja!!! Z nášho úspešného čistiaceho tímu prišiel len Matúš Goron z II.F! Sila však nie je v kvantite a tak sme sa s touto výzvou popasovali aj napriek maličnému počtu. Veľmi príjemný a usmievavý pán starosta Popaďák nás privítal a vysvetlil nám, kde by sme asi mali ísť! Pekná príroda za Cabovom nepatrila k tým najznečistenejším aké sme zatiaľ mali možnosť vidieť, napriek tomu sme nazbierali 6 plných vriec, ktoré vážili približne 40 kg. Ich obsah tvorili hlavne plastové fľaše, plechovky a sklenené fľaše. Na naše veľké prekvapenie sme opäť našli množstvo povyhadzovaných jednorazových plienok, ktoré sa nám zatiaľ priplietli do cesty snáď na každej aktivite! 

      Ak počasie vydrží, pokúsime sa v stredu 4.12.2019 zrealizovať poslednú tohoročnú aktivitu do Zamutova. Ak budete mať chuť sa pridať, určite urobíte dobrú vec a miesto pre vás sa nájde! 

     • Biely Balet I.A - FK Družstevník Kofola I.M 7 : 13

     • Biely Balet I.A  -  FK Družstevník Kofola  I.M       7  :  13

      Góly:  Marcinko 3, M. Hlad 2, Marek Palfi 2,   -   Mitáč 6, Marek Piatak 4, Dragula 3

      Žlté karty:  Švirbeľ    -    Piatak

      Rozhodca: M. Vaterka             Zápis: B. Juhás (III.F),          Foto: E. Kachmanová (II.M)                 

      Zostavy:   I.A:  Švirbeľ,  -  M. Hlad, Marcinko, Marek Palfi, Mitáč, Varechaj, Senk   

                        l.M: Vasiľ,  -  Dragula, Nemčík, Mitáč, Marek Piatak  

                      

      Komentár:  Zápas sa začal podstatne lepšie pre Biely Balet, ktorý sa rýchlo ujal vedenia 3:0. Postupom času sa však "Družstevníci" rozohrali a z miernej prevahy vyťažili vyrovnanie na 4:4 a neskôr aj polčasové vedenie 6:5. V druhom polčase už eMkári jasne dominovali, Áčkári dosť kazili prihrávky a v osobných súbojoch boli o čosi pomalší. I.M sa týmto víťazstvom podarilo preskočiť svojho súpera v tabuľke a posunúť sa na 5. miesto!  

     • Vyčisti les a spoznaj ho aktivita 6: Cabov

     • Milí nadšenci čistých lesov, v prípade priaznivého počasia vás pozývam na čistenie lesa v blízkosti Cabova, ktoré budeme realizovať v piatok 22.11.2019 s odchodom z autobusovej stanice o 12.15 hod. Kto sa chce akcie zúčastniť musí sa nahlásiť u M. Vaterku v priebehu štvrtka 21.11.2019. Bez nahlásenia sa vopred nie je možné sa na akcii zúčastniť!!! Info o čase a mieste stretnutia sa dozviete pri nahlásení. Predpokladaný návrat do Vranova je o 16.10 hod.

     • Biely Balet I.A - "Old boys" Klenoty SOŠD 6 : 18

     • Biely Balet I.A  -  "Old boys" Klenoty SOŠD       6  :  18

      Góly:  Marcinko 2, Marek Palfi 2, J. Balog 2,   -   J. Hajduch 11, Klapák 4, Kováč 3

      Žlté karty:  - - - -    -    J. Hajduch (ťahanie protihráča za ruku zo zadu)

      Rozhodca: F. Pavliško (III.F)             Zápis: B. Juhás (III.F),          Foto: J. Demčák, A. Varga (I.F)                 

      Zostavy:   I.A:  M. Hlad,  -  Marcinko, Višňovský, Marek Palfi, J. Balog   

                        Klen:  Vaterka,  -  Kováč, Čačko, Klapák, J. Hajduch  

                      

      Komentár:  Opäť problémy so zostavou... Keďže prvákom chýbal do plného počtu jeden hráč, Klenoty doplnili ich káder majstrom Višňovským, aby sa po dlhej sérii zápasov mohlo konečne hrať 5 na 5! Prváci hrali snaživý futbal, no na kombinačnú hru Klenotov, ktorí takmer vôbec nerobili chyby to bolo málo. Najzamestnanejším hráčom na ihrisku bol brankár Bieleho Baletu Martin Hlad, ktorý napriek 18tim gólom množstvu ďalších zabránil.