• THC TYM I.G - FK Družstevník Kofola I.M 15 : 8

     • THC TYM  I.G  -  FK Družstevník Kofola  I.M       15  :  8

      Góly:  Bakai 8, Dadej 3, Čukat 2, M. Vidlička 2,   -   Marek Piatak 5, Nemčík 2, Vasiľ 1, 

      Žlté karty:  - - - -    -    Vasiľ

      Rozhodca: M. Vaterka,                Zápis: B. Juhás (III.F),            Foto: A. Varga (I.F)                 

      Zostavy:   I.G:  Eštok,  -  Dadej, Čukat, M. Vidlička, Bakai   

                        l.M:  Vasiľ, L. Hric, Nemčík, Marek Piatak  

                      

      Komentár:  Už tradičný problém I.M so zložením zostavy sa zopakoval aj v tomto zápase a tak "Družstevníci" už tretíkrát za sebou hrali o jedného menej. Napriek skvelému výkonu v oslabení dokázali držať krok s I.G len prvý polčas do stavu 4:4. Potom už THC začalo menej zahadzovať šance a čoraz viac sa presadzovať pred bránou I.M a Piatakovi a spol už evidentne dochádzali sily. Výborne hrajúci eMkári teda opäť prišli o body, o ktoré by si možno v početnej rovnováhe rozšírili svoje konto...

     • Leicester IV.M - "Old boys" Klenoty SOŠD 6 : 13

     • Leicester  IV.M  -  "Old boys" Klenoty SOŠD       6  :  13

      Góly:  Žipaj 3, Gordan 2, M. Balog 1,  -   J. Hajduch 6, duch. otec M. Baran 2, Klapák 2, Truchan 2, Šugár 1

      Žlté karty:  - - - -    -    - - - -

      Rozhodca: F. Pavliško (III.F)             Zápis: B. Juhás (III.F),          Foto: P. Konečný (IV.M)                 

      Zostavy:   IV.M:  Minár,  -  Gordan, M. Balog, Žipaj   

                        Klen:  Vaterka,  -  Kováč, Šugár, duch. otec M. Baran, Klapák, J. Hajduch, Truchan  

                      

      Komentár:  V súboji prvého s druhým opäť raz Leicester doplatil na svoju extra úzku súpisku! Keďže 2 hráči uprednostnili iné záujmy pred futbalom, štvrtáci ostali proti kompletnej a nabitej zostave "starých pánov" v početnej nevýhode. Napriek tomu však celý zápas statočne bojovali a vzdorovali prevahe Klenotov, vytvárali si šance a nepredali kožu lacno. Klenoty sa častým striedaním udržiavali v tempe, množstvo príležitostí zahodili alebo ich v poslednej chvíli zlikvidovala obetavá obrana štvrtákov.Peknému zápasu v ideálnom počasí chýbalo už len to jediné - kompletná zostava Leicestru... 

     • Stretnutie s poslancom Ing. Tkáčom

     • 12.11.2019 v rámci Dňa PSK sa zorganizovalo stretnutie žiakov I.M, I.F, III.F a III.M  s pánom Ing. Milanom Tkáčom, zástupcom primátora mesta Vranov nad Topľou, poslancom Mestského zastupiteľstva v meste Vranov nad Topľou. Rozprával o mestskom zastupiteľstve, o jeho  zložení, úlohách, zasadnutiach a nielen to. Čo mesto trápi, čo nás ešte čaká a čo sa bude  v najbližšom čase v meste riešiť.  Ďakujeme.

     • Holokaust - Deň PSK

     • Holokaust (z gréc.slova holokauston a angl. holocaust), hebr. ekvivalent šoa (zničenie, záhuba) bola štátom programovo riadená a plánovaná perzekúcia a genocída európskych Židov uskutočňovaná 1933–1945 nacistickým Nemeckom a jeho satelitmi.  Nemci ju nazývali „konečné riešenie Židovskej otázky“ (nem. Endlösung der Judenfrage). V širšom zmysle je  celý nacistický perzekučný systém väzníc a táborov, respektíve nacistická perzekúcia všetkých etnických, náboženských a politických skupín:  komunistov a sociálnych demokratovSvedkov Jehovových, telesne či mentálne postihnutých, homosexuálovŽidovRómov, Poliakov a občanov Sovietskeho zväzu. V rámci genocídy namierenej na židovské etnikum bolo vyvraždených okolo 6 miliónov Židov. Pokiaľ pod pojmom holokaust chápeme nacistickú perzekúciu ako celok, hovoríme o počte obetí holokaustu medzi 11 až 17 miliónmi ľudí (https://sk.wikipedia.org/wiki/Holokaust). Téma holokaust bola odprezentovaná v rámci Dňa PSK 12.11.2019 Mgr. Máriou Čellárovou  žiakom tried prvého ročníka  -  I.A, I.M a I.F.

     • Deň PSK - prednáška

     • Možnosti preventívnych aktivít proti rozvoju sociálno-patologických javov u stredoškolskej mládeže.

      (koordinátor drogovej prevencie M.S.)

     • Deň PSK - rozpis aktivít

     • 8.10 - 9.40 hod. (1. a 2. vyučovacia hodina) - triedy: I.A, I.M, I.F - učebňa č. 77

      8.45 - 9.40 hod. (2. vyučovacia hodina) - triedy: III.F, III.m a II.G - spoločenská miestnosť

      9.40 - 10.30 hod. ( 3. vyučovacia hodina) - triedy: II.F, II.M - spoločenská miestnosť

      od 10.30 hod. - triedy: III.F, III.M, I.F (I.M) - spoločenská miestnosť

     • Obnova najväčšieho vojnového cintorína z 1. svetovej vojny

     • 28. júna 1914 zavraždili v Sarajeve následníka rakúsko-uhorského trónu. Táto udalosť sa stala rozbuškou, ktorá odpálila sled udalostí, dnes známych ako prvá svetová vojna, ktorú súčasníci nazvali Veľká vojna. Trvala viac ako štyri roky a vyžiadala si životy takmer 10 miliónov vojakov, ďalšie desiatky miliónov mali trvalé následky či boli nezvestní. Vojna natrvalo a výrazne poznačila jednu generáciu ľudí a dôsledky mali dlhotrvajúce následky...

      11.novembra sme si pripomenuli 101. výročie ukončenia prvej svetovej vojny a pri tejto príležitosti sme spolu so študentmi I.F triedy zavítali do Hornozemplínskej knižnice, kde sme sa zúčastnili prednášky a diskusie venovanej vojnovej histórii Slovenska.Dozvedeli sme sa, že z územia Slovenska bolo mobilizovaných viac ako 400 tisíc vojakov a viac ako 70 tisíc ich vo vojne zahynulo. Severovýchodné Slovensko zasiahla priama bojová činnosť a niektoré jeho časti sa ocitli priamo v epicentre bojov.  Aj viac ako sto rokov od ukončenia vojny je možné v krajine vidieť nezmazateľné stopy vojny  - vojnové cintoríny, pamätníky či zachované línie zákopov.    Témou stretnutia a diskusie s pánom Mariánom Prokopičom, starostom obce Veľkrop (okres Stropkov) a predsedom KVHB pánom Mgr. Martinom Drobňákom bol proces náročnej osemročnej obnovy najväčšieho vojnového cintorína z prvej svetovej vojny na Slovensku v obci Veľkrop, na ktorom sa podieľalo množstvo dobrovoľníkov zo Slovenska i z okolitých krajín. Je na ňom pochovaných údajne viac ako 8662 vojakov rôznych národností. Zo zanedbaného cintorína tak vznikla národná kultúrna pamiatka a vedie k nej náučný turistický chodník z obce. Všetkým, ktorí sa v priebehu náročných ôsmich rokov podieľali na jeho rekonštrukcii  patrí naše veľké uznanie a  úcta.

      Česť pamiatke všetkým padlým vojakom!

     • Tirpákovci II.M - FK Družstevník Kofola I.M 11 : 5

     • Tirpákovci  II.M  -  FK Družstevník Kofola  I.M      11  :  5

      Góly:  M. Habina 6, M. Hudák 4, S. Kozák 1,  -   Marek Piatak 4, Vasiľ 1

      Žlté karty:  - - - -    -    - - - -

      Rozhodca: J. Hajduch,             Zápis: P.Minár, J. Žipaj (IV.M),          Foto: P. Konečný (IV.M)                 

      Zostavy:   II.M:  Baník,  -  Marcinčin, S. Kozák, Juhás, M. Hudák, M. Habina   

                        I.M:  Palfi, Vasiľ, Nemčík, Marek Piatak  

                      

      Komentár:  Zápas, ktorý mal skončiť kontumáciou sa napokon po dohode kapitánov odohral. Začiatok zápasu sa posunul o 45 minút skôr, aby to vyhovovalo prvákom, ktorí končili 6 hodinou, no tí napriek tomu zostali len 3. Nešťastníkom pomohol Marek Palfi, a tak 4 statoční bojovali proti presile Tirpákovcov, ktorým početná výhoda viac uškodila ako prospela. Matej Hudák, Stano Kozák aj Marek Habina ľahkovážne zahodili viacero šancí, ďalšie im pochytal Marek Palfi,  a tak bolo ešte v 10tej minúte len 2:2. Až potom sa druhákom podarilo odskočiť na rozdiel 3 gólov a zápas doviesť do víťazného konca. Štvorica bojovníkov si však za svoj výkon aj napriek prehre zaslúži pochvalu a palec hore! 

     • Extrémizmus a osobnosti slovenskej politiky

     • Poznáte spisovateľa Dana Browna? Že nie? Ale jeho sfilmovanú detektívku DaVinciho kód určite. Príbehom nás sprevádza odborník na symboliku profesor Robert Langdon. Niekoho podobného ako on,heraldika, archivára a historika Ladislava Vrtela malo možnosť stretnúť a vypočuť si jeho prednášku 28. októbra 2019 deväť žiakov našej školy.Dr. Vrtel pôsobí v Odbore archívov Ministerstva vnútra SR, je hlavným štátnym radcom pre heraldickú tvorbu a správcom Heraldického registra SR.

      Pod vedením PaedDr. Jany Kováčovej a Mgr. Viery Demčákovejsa študenti: Peter Baník – III.M, Diana Tabačková, Tatiana Marcinová – III.F, Tobias Kozák, Stanislav Kozák, Patrik Jakubčo  – II.M,  Jakub Vasiľ, Dominik Dzuričko a Daniel Baran – I.M, zúčastnili vedeckého seminára  v Prešove.

      Seminár s panelovou diskusiou pod názvom „Osobnosti slovenskej politikya extrémizmus“ sa konal v priestoroch RP MPC v Prešove. Diskutovalo sa  o nacizme a fašizme ako prejavoch extrémizmu.  O počiatkoch a koreňoch ich vzniku, o prejavoch nacizmu i fašizmu na Slovensku v čase druhej svetovej vojny i o ich symbolike a súčasných prejavoch.  Extrémistický štát systematicky likviduje ľudské práva. A MY ZA NE PRÁVE NAOPAK,  BOJUJEME!

     • Prinášame prehľad minulotýždňových výsledkov miniligy a pestrú zmes fotografií z odohratých duelov:

     •  M. Minár, J. Balog   

                        II.F:  M. Kroka, J. Huňák, Sabol, Višňovský, Dzuričko, Bognár  

      "Old boys" Klenoty SOŠD  -  Los Lobos  II.F      23  :  7

      Góly:  Hajduch 11, Otec M. Baran 6, J. Kováč 3, Čačko 2, Klapák 1   -   Bognár 3, Dzuričko 2, Sabol 1, Tomory 1

      Žlté karty:  - - - -    -    Bognár

      Rozhodca:  neznámy           Zápis: II.A,          Foto: B. Orosi (II.A)                 

      Zostavy:   Klen:  J. Demčák, - Čačko, Kováč, Klapák, Hajduch,  Baran   

                        II.F:  Majerník, Sabol, Tomory, Višňovský, Dzuričko, Bognár  

      THC  TYM  I.G  -  Los Lobos  II.F      10  :  10

      Góly:  Bakai 9, M. Vidlička 1   -   Bognár 7, Dzuričko 3

      Žlté karty:  - - - -    -    - - - - 

      Rozhodca:  L. Gordan (IV.M)            Zápis: IV.M,           Foto: M. Balog (IV.M)      Zostavy:   I.G:  Eštok, - M. Vidlička, Dadej, Bakai   

                        II.F:  Roško,  -  F. Hudák, Tomory, Višňovský, Dzuričko, Bognár  

     • II.Slovenská liga boxu - Matej Kmec víťazne

     • V Kamenici nad Cirochou sa v sobotu 26.10.19 uskutočnilo 10.kolo II. Slovenskej ligy boxu. Matejovi Kmecovi, žiakovi III.F sa vo váhe do 81kg v staršom doraste podarilo vyhrať zápas s domácim boxerom z Miko fit box klubu (tréner Mgr. Marián Smolák).

     • Projekt "Vyčisti les a spoznaj ho"

     • Náš projekt sa po fáze zbierania odpadu po lesoch v blízkosti Juskovej Vole, Davidova, Vyšného Kazimíra, Hermanoviec a Vranova - okolí Tople, kde sme nazbierali takmer 500 kg odpadu, posunul do časti "spoznaj ho". 13 najaktívnejších žiakov, ktorí sa zapojili do čistiacich akcií malo možnosť navštíviť jeden zo skvostov našej prírody - národný park Malá Fatra. Po ubytovaní v Terchovej a zoznámení sa s touto malebnou obcou - rodiskom Juraja Jánošíka, sa vydali za nádherného jesenného počasia na potulky tamojšou prírodou. 

      Druhý deň absolvovali celodennú túru cez Jánošíkove Diery až na Veľký Rozsutec, ktorý dokonale preveril ich fyzickú aj morálnu kondíciu, ale keďže mali "horského vodcu" - malého psíka, ktorý sa k výprave pridružil ešte v dedine a potom ju na úžas všetkých sprevádzal aj po strmých rebríkoch skalnatých roklín, nikto to predčasne nevzdal a na vrchol Rozsutca vo výške 1610 m n.m. vystúpili všetci.    

      Tretí deň napriek únave v nohách absolvovali ďalšiu výzvu - Veľký Fatranský Kriváň, po ktorého strmom svahu sa cez Snilovské sedlo vyštverali až do výšky 1709 m n.m. Mimoriadne prudký vietor na vrchole nám nedovolil dlhšie sa kochať prekrásnym výhľadom, napríklad aj na Vysoké Tatry, ktoré bolo veľmi dobre vidieť, a tak sme sa cez sedlo Bublen a Chrapáky spustili do Vrátnej doliny, jednej z úplne najkrajších dolín na Slovensku. 

      S ťažkými a boľavými nohami, ale s dušou osvieženou mnohými zážitkami sa dnes podvečer naša expedícia vďaka Pánu Bohu vrátila bez úrazov a nepríjemností späť domov a s novou energiou môže pokračovať v čistení Vranovských lesov.

     • Tirpákovci  II.M  -  "Old boys" Klenoty SOŠD      6  :  25

     • Tirpákovci  II.M  -  "Old boys" Klenoty SOŠD      6  :  25

      Góly:  M. Habina 2, Bačo 2, S. Kozák 2,  -   Hajduch 13, Klapák 7, Kopy 3, Čačko 2

      Žlté karty:  - - - -    -    - - - -

      Rozhodca: M. Balog (IV.M),         Zápis: P.Minár, J. Žipaj (IV.M),          Foto: A. Frena, N. Repáš (II.M)                 

      Zostavy:   II.M:  Baník,  -  Marcinčin, S. Kozák, Juhás, Dančák, Smoliga, Bačo, M. Habina   

                         Klen:  Vaterka,  -  Šugár, Čačko, Kopy, Klapák, Hajduch  

                      

      Komentár:  "Starí páni" začali veľmi dobre a šikovnými kombináciami zaskočili opatrne hrajúcich druhákov. Tí sa gólovo presadili až za stavu 0:7. To už však boli Klenoty rozbehnuté a dobrým výkonom nedali Tirpákovcom šancu uhrať prijateľnejší výsledok. V slušnom, čistom a zaujímavom zápase sa výrazne gólovo presadil Ján Hajduch - autor 13 gólov.

     • Leicester IV.M - Los Lobos II.F 23 : 5

     • Leicester IV.M  -  Los Lobos  II.F     23  :  5

      Góly:  Žipaj 10, M. Balog 6, Hlad 6, Pohlodko 1,  -   Bognár 3, Dzuričko 1, Višňovský 1

      Žlté karty:  - - - -    -    Višňovský

      Rozhodca: J. Hajduch,                         

      Zostavy:   IV.M:  Minár,  -  Pohlodko, Hlad, M. Balog, Žipaj   

                         II.F:  Goron,  -  F. Hudák, Višňovský, Bognár, Dzuričko  

                      

      Komentár:  Druháci napriek už tradičným problémom so zostavou napokon pozbierali mužstvo a zahrali aj bez legionárov z III.Ma aj keď ich štvrtáci jasne zdolali, dôležité je, že sa hral futbal a bolo sa na čo pozerať. Zaskvel sa 10gólový strelec Jaro Žipaj, ktorý sa zároveň aj posunul na prvé miesto v streleckej tabuľke miniligy.

       

     • Tirpákovci II.M - THC TYM I.G 15 : 5

     • Tirpákovci  II.M  -  THC  TYM  I.G     15  :  5

      Góly:  M. Habina 8, Bačo 3, M. Hudák 3, S. Kozák 1,  -   M. Vidlička 2, Bakai 2,  Pešta 1

      Žlté karty:  Bačo    -   - - - -

      Rozhodca: J. Hajduch,         Služba: I.A - vzorná služba, skvelý zápis                 

      Zostavy:   II.M:  Baník,  -  S. Kozák, Juhás, M. Hudák, Bačo, M. Habina   

                         I.G:  Eštok,  -  Čukat, Bakai, Dadej, J. Pešta, M. Vidlička  

                      

      Komentár:  Zaujímavý zápas, v ktorom sa mužstvá striedali vo vedení až do stavu 5:5. Tak sa skončil aj prvý polčas. Potom zbrane prvákov úplne vyhasli a pušný prach zvlhol alebo nevedno čo sa stalo, ale po prestávke to bol strelecký koncert druhákov, ktorí vyhrali druhý polčas 10:0 a po neúrodnej predošlej sezóne si zaknihovali v druhom zápase druhé víťazstvo. Marek Habina opäť strelil 8 gólov a je zatiaľ takmer 50%tným strelcom svojho tímu. Škoda, že sme na zápase nemali fotoaparát, a tak fotky z jeho priebehu nie sú k dispozícii...

     • Vyčisti les a spoznaj ho 5. diel - Vranov okolie Tople

     •  V pondelok 14.10.2019 nastal "Deň pravdy"! Prvýkrát sme totiž štartovali do boja proti odpadu v prírode až po skončení vyučovania, takže sme boli zvedaví koľkí to naozaj myslia vážne. Prvé zistenie - pred školou ani jeden prvák! Druhé zistenie - najskalnejší milovníci čistej prírody pochádzajú z II.M! Spolu so stálicami Tobiasom Kozákom a Patrikom Grittersom prišli aj Matej Hudák, Šimon Dyľ a Dominik Čačko. Česť II.F zachránil Matúš Goron, z II.G prišiel už tradične Erik Meňky, z III.M Peter Baník. Už pri Topli sa k nám napokon predsa len pridal aj jeden nadšenec z prvého ročníka - Daniel Sapara. Takže my desiati sme boli svedkami toho, ako si Vranovčania cenia svoju rieku. Množstvo fliaš, či už sklenených alebo plastových, plechoviek a obalov od cigariet smutne svedčilo o tom, kto tu chodí a na čo tu chodí! Horšie ako samotné zbieranie bolo odnášanie ťažkých 18 vriec a jednu pneumatiku na zberný dvor, kde nám vďaka pánu Klapákovi ešte umožnili (aj keď už bolo zatvorené) odovzdať  približne 110 kg odpadu tak, kam skutočne patrí! 

      5 dielov čistenia máme za sebou, teraz nasleduje spoznávanie. V utorok 22.10.2019 cestuje 13 najusilovnejších na 4 dňovú "poznávačku" do Malej Fatry (Terchová), kde navštívia Jánošíkove diery a Veľký Fatranský Kriváň. Potom vás opäť pozývame na novembrové čistenie zamutovského lesa!