• Maturitná skúška

     • Podľa usmernenia ministerky školstva sa externá časť  a písomná forma internej čast presúva na obdobie od 31. marca 2020 do 3. apríla 2020. EČ a PFIČ zo slovenského jazyka a literatúry sa uskutoční dňa 31.3.2020 ( utorok) a EČ a PFIČ z cudzích jazykov dňa 1.4.2020 ( streda).

     • OZNAM

     • Z dôvodu plnenia opatrení na zabránenie šírenia koronavírusu  majú žiaci SOŠD zajtra 13.3.2020 (piatok) riaditeľské voľno. Od pondelka 16.3. 2020 sú všetky školy na Slovensku zatvorené na 14 dní, teda  vyučovanie nebude prebiehať. V prípade priaznivého vývinu situácie nástup do školy 30.3.2020       (pondelok). O konaní EČ a PFIČ  MS vás budeme včas informovať. Žiadame vás, aby ste počas dvojtýždňovej karantény dodržiavali  opatrenia Ústredného krízového štábu a neohrozovali  svoje zdravie a zdravie svojich blízkych a spoluobčanov.

     • OZNAM

     • Milí študenti,

      jarné prázdniny končia a tak plní energie, síl a ...radosti (?) nastupujeme v pondelok do školy. Vzhľadom na novovzniknutú hygienickú situáciu vyučovanie v pondelok začneme triednickou hodinou. Následne po triednickej hodine bude vyučovanie klasicky prebiehať podľa rozvrhu. Týka sa to aj žiakov vykonávajúcich odbornú prax v našich dielňach. Tí žiaci, ktorí v pondelok vykonávajú prax na pracoviskách zamestnávateľských subjektov, nastúpia normálne na pracoviská u zamestnávateľov. POZOR : AK NIEKTO Z VÁS NAVŠTÍVIL V PREDCHÁDZAJÚCOM TÝŽDNI ŠTÁT, ALEBO OBLASŤ S VÝRAZNÝM VÝSKYTOM KORONAVÍRUSU A POCIŤUJE SUBJEKTÍVNE ZDRAVOTNÉ KOMPLIKÁCIE SPOJENÉ SO ZVÝŠENOU TEPLOTOU, NECH NEJDE DO ŠKOLY A PRED TÝM NECH KONTAKTUJE TELEFONICKY SVOJHO TRIEDNEHO UČITEĽA, KTORÝ S NÍM DOHODNENE ĎALŠÍ POSTUP.

      V pondelok sa teda v škole vidíme, príjemný zbytok víkendu!

       

     • Leicester IV.M - "Old boys" Klenoty SOŠD 5 : 4

     • Leicester IV.M   -   "Old boys" Klenoty SOŠD      5  :  4

      Góly:  M. Balog 3, Žipaj 2,   -   Hajduch 4

      Žlté karty:  - - - -    -    - - - -

      Rozhodca: bez rozhodcu,                         Zápis: bez služby (II.A neprišla),                    Foto: M. Balog (IV.M)

      Zostavy:   IV.M:  Minár, -  Gordan, M. Balog, Hlad, Žipaj   

                        Klen:  Vaterka, - Čačko, Kováč, Truchan, Klapák, Hajduch  

                      

      Komentár:  Od začiatku to bol mimoriadne vyrovnaný zápas, štvrtáci mali loptu častejšie pod kontrolou, no Klenoty boli nebezpečnejšie. Po úvodnom góle "starých pánov" sa dvakrát presadil Miro Balog a otočil skóre. Ján Hajduch síce vyrovnal no na prestávku išli spokojnejší štvrtáci s vedením 3:2. Druhý polčas to bol tuhý boj, za stavu 3:3 boli štvrtáci v únikoch 2x rýchlejšie pri lopte ako brankár Klenotov a ušli na 5:3. Klenoty v závere už len skorigovali stav na rozdiel gólu, vyrovnať sa im však už nepodarilo. 

     • FK Družstevník Kofola I.M - THC TYM I.G 5 : 13

     • FK Družstevník Kofola I.M   -   THC TYM  I.G      5  :  13

      Góly:  Vasiľ 2, Piatak 2, Nemčík 1,   -   Bakai 10, M. Vidlička 2, Dadej 1

      Žlté karty:  - - - -    -    Bakai

      Rozhodca: J. Hajduch,                         Zápis: Š. Šimko (I.A),                    Foto: M. Palfi (I.A)              Zostavy:   I.M:  D.Dzuričko, -  Vasiľ, Nemčík, Marek Piatak   

                        l.G:  Eštok, - Dadej, Goroľ, M. Vidlička, Bakai  

                      

      Komentár:  Od úvodu sa hral úplne vyrovnaný zápas a na prvý gól sa čakalo takmer 8 minút. Potom sa I.G dostala do vedenia, no "Kofoláci" sa držali na dostrel a do prestávky držali tesné skóre 3:4. Potom však na prekvapenie zápas úplne ovládla I.G a I.M sa nič nedarilo. Kazili prihrávky, vpredu nič nevymysleli, a keď sa dostali do šancí stroskotali na obetavých obrancoch a brankárovi Géčky. Na druhej strane hviezdil Jozef Bakai a zaznamenal 10 gólov, čo ho posunulo na priebežné 2. miesto v tabuľke strelcov. V záverečnej minúte sa I. M úplne rozhádala,  rezignovala a nechala súpera streliť 2 lacné góly čo jej hráčov nectí! 

       

     • "Old boys" Klenoty SOŠD - THC TYM I.G 18 : 4

     • "Old boys" Klenoty SOŠD   -   THC TYM  I.G      18  :  4

      Góly:  Hajduch 11, Truchan 5, Čačko 2,   -   Bakai 3, M. Vidlička 1

      Žlté karty:  - - - -    -    - - - -

      Rozhodca: bez rozhodcu,                   Zápis: neznámy divák zo ZŠ,                 Foto: neznámy divák zo ZŠ               

      Zostavy:   Klen:  Vaterka, -  Čačko, Truchan, Višňovský, Hajduch   

                        l.G:    Eštok, Dadej, Goroľ, M. Vidlička, Bakai  

                      

      Komentár:  Na úvodný gól J. Hajducha síce prváci expresne rýchlo odpovedali podarenou strelou M. Vidličku, ale potom sa v medzihre akoby vytratili, v útoku strácali lopty a Klenoty mohli prejsť na svoju typickú hru - získané lopty v obrane smerovali na J. Hajducha, ktorý sa vpredu z brejkových situácií už vie presadiť! Napriek výraznému rozdielu v skóre predviedli brankári prvákov Eštok a Goroľ niekoľko neuveriteľných zákrokov a vychytali ešte asi 6 - 7 čistých gólových príležitostí "starých pánov". 

     • Grantový program ŽŠR

     • V decembri 2019 členovia ŽŠR podali žiadosť o Grantový program "zlepsimeto", ktorý bol úspečným.Vďaka úsilia členov ŽŠR sa budete tešiť lavičkám, ktoré vám spríjemnia hodiny TSV, voľné hodiny alebo prestávky počas vyučovania.

     • Stretnutie žiakov II.F a II.M s duchovným otcom Pavlom Boberom

     • Láska na prvý pohľad neexistuje. Na 1. pohľad existuje PRÍŤAŽLIVOSŤ.  Láska je, keď som schopný položiť život za druhého. Ako Ježiš Kristus. Dať seba za druhých. Je to obeta. A o tom to manželstvo je – milujem. Manželstvo nie je o papieri, ale o rozhodnutí. Manželstvo je o tom, že dávam seba.  Láska musí byť darovaná a daná inému. Je to vedieť dávať a a vedieť  prijímať, ako napr. kyticu kvetov. Tieto slová o láske a manželstve patria otcovi duchovnému Pavlovi Boberovi, ktorý sa stretol s našimi žiakmi z II.F a II.M v priestoroch Hornozemplínskej knižnice 12.2.2020 v rámci Národného týždňa  manželstva. Úžasná a nezabudnuteľná akcia, za ktorú usporiadateľom i otcovi Pavlovi Boberovi zo srdca ďakujeme.

     • Manželstvo je stále in

     • V rámci Národného týždňa manželstva žiaci II.Fa II.M sa zúčastnia  besedy: "Manželstvo je stále in", ktorá sa uskutoční 13.februára 2020 v MsDK vo Vranove nad Topľou. Zraz žiakov bude vo vestibule SOŠD po 2. vyučovacej hodine.

     • Leicester IV.M - THC TYM I.G 17 : 4

     • Leicester IV.M   -   THC TYM  I.G      17  :  4

      Góly:  Žipaj 8, M. Balog 6, Dudáš 3,   -   Bakai 2, Bužo 1, Goroľ 1

      Žlté karty:  - - - -    -    - - - -

      Rozhodca: J. Hajduch,                   Zápis: J. Hajduch,                 Foto: M. Vaterka                 

      Zostavy:   lV.M:  Minár, -  M. Balog, Dudáš, Žipaj   

                        l.G:    Eštok,  -  Dadej, Bužo, Goroľ, Bakai  

                      

      Komentár:  Na začiatku to bol boj o každú loptu a prváci štvrtákom nič nedarovali. Aj preto sa Leicester celú polovicu prvého polčasu nevedel dostatočne presadiť. Potom však začali prváci postupne kondične odpadávať slabšie sa vracať do obrany a kombinačnejším štvrtákom nestíhali rýchlostne konkurovať. V druhom polčase už Žipaj a spol dominovali a viacerými peknými akciami a gólmi prikrášlili svoje víťazstvo.  

     • "Old boys" Klenoty SOŠD - Bavori II.A 15 : 2

     • "Old boys" Klenoty SOŠD   -   Bavori  II.A      15  :  2

      Góly:  Hajduch 10, Truchan 3, Klapák 1, Višňovský 1,   -   Tatár 1, Orosi 1

      Žlté karty:  - - - -    -    - - - -

      Rozhodca: J. Demčák,                Zápis: J. Demčák - službu mala mať IV.M,              Foto: M. Vaterka                 

      Zostavy:   Klen:  Vaterka, -  Kolesár, Višňovský, Truchan, Klapák, Hajduch   

                        lI.A:    Vajda, Maroš Piatak, Orosi, Tatár  

                      

      Komentár:  Na zápas nastúpili mužstvá bez niektorých svojich opôr - Klenotom chýbali Čačko, Kováč a Šugár, Bavorom zase Jozef Vidlička, Emil Vidlička a Huňák. Napriek tomu bol prvý polčas kvalitný, rýchly a vyrovnaný, Klenoty boli efektívnejšie a dostali sa do vedenia 4:2. Nevedno s akou taktikou nastúpili Bavori do druhého dejstva, ale rozhodne nebola dobrá! Už po úvodných štyroch minútach sa vďaka Jánovi Hajduchovi stav zmenil na 8:2 a bolo po zápase. Bavori sa potom snažili útočiť, no do ich otvorenej obrany "starí páni" chodili ako na výlet a pridávali góly...  

     • Aktívni členovia Fit&Box krúžku

     • V sobotu 1.2.2020 sa v priestoroch Hotelovej akadémie v Košiciach uskutočnilo 2. kolo II.SLB. Medzi 11 klubmi aj so zahraničnou účasťou sa predstavili zverenci Mgr. Mariána Smoláka (členovia kružku Fit&Box Marianna Vojtková, Sebastián Magulák a Matej Kmec žiak III.F triedy).

      Nováčik v ringu  staršia žiačka Marianna Vojtková (50kg) svoj prvý bojovný zápas v ringu prehrala. Taktiež sa bojovne, ale s prehrou s Ukrajincom predstavil mladší dorastenec Sebastián Magulák (+80kg). Víťazstvo si v ringu vybojoval starší dorastenec Matej Kmec (81kg).

       

     • Staň sa kadetom

     • Dňa 21.1.2020 sa pre žiakov IV.M triedy zrealizovala beseda s JUDr. Annou Katreničovou z OR PZ vo Vranove n/T, ktorá priniesla maturantom všetky informácie potrebné pre vstup do Policajného zboru - Staň sa kadetom.

     • Finančná gramotnosť IV.A triedy

     • 29. - 30.1.2020 žiakov IV.A školili finanční odborníci Nadácie Partners group a prebralo sa 6 pre život dôležitých  a nevyhnutných tém. Najviac zaujala téma "investovanie" a aktuálnou témou bola téma  "bývania". 

     • DOD na TU vo Zvolene

     • 28. januára 2020 žiaci tried III.F a III.M sa zúčastnili DOD na Drevárskej fakulte Technickej univerzity vo Zvolene.  Vysokoškolský internát, raňajky v kantíne, mestečko Zvolen, Zvolenský zámok, Lesnícke a drevárske múzeum – to všetko príjemne zapôsobilo  na  študentov SOŠD a stalo sa ich krásnou motiváciou  pre štúdium na vysokej škole. Držme im palce!

     • "Old boys" Klenoty SOŠD - Tirpákovci II.M 10 : 4

     • "Old boys" Klenoty SOŠD   -   Tirpákovci  II.M      10  :   4

      Góly:  Hajduch 8, Klapák 2,   -   S. Kozák 2, M. Habina 1, M. Hudák 1

      Žlté karty:  - - - -    -    - - - -

      Rozhodca: J. Demčák,                Zápis: P. Vajda (II.A) službu mala mať IV.M,              Foto: P. Vajda (II.A)                 

      Zostavy:   Klen:  Vaterka, -  Kolesár, Čačko, Višňovský, Truchan, Klapák, Hajduch   

                        lI.M:   T. Kozák, Juhás, M. Habina, M. Hudák, S. Kozák  

                      

      Komentár:  Zápas ponúkol výborný futbal, vysoké nasadenie a tempo. Lepšie začali Klenoty, ktoré sa ujali vedenia 2:0. Druháci síce znížili, no potom narážali na skvelú obranu "starých pánov", ktorá marila ich šance a do otvorenej obrany podnikala veľmi nebezpečné protiútoky, v ktorých sa výborne orientoval J. Hajduch. Druháci ukázali, že nie sú horším tímom, herne sa Klenotom vyrovnali, no efektivita premieňania šancí a disciplína v obrane bola lepšie na strane súpera. 

     • FK Družstevník Kofola I.M - Tirpákovci II.M 6 : 17

     • FK Družstevník Kofola I.M   -   Tirpákovci  II.M      6  :  17

      Góly:  Vasiľ 4, Nemčík 2,   -    M. Habina 7, M. Hudák 6, S. Kozák 4

      Žlté karty:  - - - -    -    - - - -

      Rozhodca: J. Hajduch,              Zápis: J. Hajduch (v zastúpení),              Foto: M. Vaterka                 Zostavy:  l.M:  L. Baník,   -   Nemčík, Vasiľ   

                            lI.M:  Dančák, M. Habina, Marcinčin, M. Hudák, T. Kozák, S. Kozák, Smoliga,   

                      

      Komentár:  Už tradičný problém "družstevníkov" je nastúpiť v štvorici. Bez potrestaného Mareka Piataka už tretí zápas hrali o jedného menej! Opäť to bol z ich strany sympatický a bojovný výkon, no na druhej strane stála kvalita a skvelé individuality, tak bolo len otázkou času, kedy sa presadia naplno. 

     • "Old boys" Klenoty SOŠD - Los Lobos II.F 14 : 6

     • "Old boys" Klenoty SOŠD   -   Los Lobos  II.F      14  :   6

      Góly:  Hajduch 9, Truchan 3, Klapák 2,   -   Bognár 5, Dzuričko 1

      Žlté karty:  - - - -    -    - - - -

      Rozhodca: bez rozhodcu,              Zápis: bez služby (II.M!),              Foto: M. Vaterka                 

      Zostavy:   Klen:  Vaterka, -  Kolesár, Šugár, Truchan, Klapák, Hajduch   

                        lI.F:   Tomory, Hudák, Dzuričko, Bognár  

                      

      Komentár:  Čakal sa jasný zápas a vysoké víťazstvo favorita, no druháci  pozorne bránili, ich brankár bol skvelý a útočníci poriadne zamestnávali obranu "starých pánov". V polčase bolo chudobných 5:2 a až potom sa ukázali skúsenosti a trpezlivá hra Klenotov konečne priniesla ovocie v podobe navŕšenia skóre. V peknom zápase predviedli Los Lobos azda svoj najlepší výkon v sezóne.