• Medzinárodná liga boxu Košice 12.10.2019

     • V sobotu 12.10. 2019 sa študent III.F Matej Kmec s Mgr. Mariánom Smolákom (tréner) zúčastnili najvyššej súťaže v boxe na Slovensku, Medzinárodnej ligy boxu (MLB). Turnaj prebiehal v telocvični Hotelovej akadémie v Košiciach.

      Matej vo váhe do 81 kg v kategórií staršieho dorastu (youth) prehral svoje stretnutie so súperom z Miko Fit - box. Bolo to ich druhé spoločné stretnutie, v ktorom Matej podal oveľa lepší výkon svojou presnosťou, pohybom a taktikou boja ako v prvom vzájomnom zápase. Po analýze video-zápasu sme skonštatovali, že rozhodcovia tohto stretnutia nás veľmi sklamali svojim výkonom. (Mgr. Marián Smolák)

     • Vyčisti les a spoznaj ho - Davidov

     •  V krásny slnečný jesenný piatok 11.10.2019 sme sa vypravili do Davidova, aby sme tu po štvrtýkrát zabojovali s odpadov v lese a jeho blízkosti. Opäť sa náš počet navýšil - na otočke v Davidove nás z autobusu vystúpilo 19. S takým počtom sa už dá niečo podniknúť a tomu zodpovedali aj naše výkony - za pomerne krátky čas sme stihli naplniť 18 veľkých vriec, zväčša opäť všadeprítomnými plastovými fľaškami a plechovkami, sklenenými fľašami, ale aj množstvom potrhaného, starého a znečisteného oblečenia, ktoré sme naše prekvapenie nachádzali ako v lese, tak aj pri potoku, v potoku aj na lúkach. Skrátka akýsi "lesný sekáč"...  Aj keď niektoré vrecia boli ľahké, iné chlapci len dovliekli (sklenené fľaše), spolu to dalo približne 90 kg odpadu. Veľmi dobrý výkon opäť podala partia prvákov - Jakub Vasiľ, Šimon Šimko, Marek Palfi, Marek Piatak a Lukáš Baník, ktorí naplnili spolu 8 vriec. Pozoruhodným a pekným gestom však prekvapili Matej Hudák, Daniel Sapara a Šimon Dyľ, ktorí našli mimoriadne znečistené miesto a napriek tomu, že všetci už odchádzali na autobus sa vrátili a rýchlo pozbierali čo sa dalo do 9 menších vriec (3 malé = 1 veľké). Autobus potom vďaka Bohu tesne stihli. Vďaka aj Petrovi Baníkovi, Erikovi Meňkymu, Matúšovi Goronovi, Kristiánovi Kentošovi, Dominikovi Čačkovi, Braňovi Jackovi! Napriek problémom s disciplínou u 4 pracantov, ktorých tu preto nespomínam to bola opäť vydarená akcia. A čo vy? Čakáme aj na vás. V pondelok o 14.00 sa prejdeme popri Topli vo Vranove!    

     • Los Lobos II.F - Tirpákovci II.M 7 : 18

     • Los  Lobos  II.F  -  Tirpákovci  II.M     7  :  18

      Góly:  A. Feri 4, Bognár 3,  -   M. Habina 8, S. Kozák 5, Bačo 2, Smoliga 1, Juhás 1, Marcinčin 1

      Žlté karty:  Bognár,   -    - - - -

      Rozhodca: M. Vaterka,              Zapisovateľ: ..............        Foto: A. Frena (II.M)  Zostavy:   II.F:  R. Balog,  -  Hričák, Wilcega, Feri, Bognár  

                        II.M:  R. Baník,  -  Marcinčin, Bačo, Juhás, Smoliga, M. Habina, S. Kozák,  

                      

      Komentár:  Až do stavu 4:4 to bol úplne vyrovnaný zápas, aj keď viac šancí na kopačkách mali Tirpákovci, no Los Lobos skvelými zákrokmi podržal René Balog. Koniec prvého a začiatok druhého polčasu sa lepšie vydaril Tirpákovcom, ktorí šli do trháku o 3 góly a Los Lobos postupne herne rezignovali

     • Leicester IV.M - Biely balet I.A 12 : 4

     • Leicester  IV.M  -  Biely balet  I.A     12  :  4

      Góly:  Žipaj 6, M. Balog 5, Gordan 1,  -   J. Balog 3, Senk 1

      Žlté karty:  - - - -    -   J. Balog, M. Hlad, Palfi

      Červená karta:  Mitrišin,    -    - - - -

      Rozhodca: M. Vaterka,         Zapisovateľ: Hudák (II.F),          Foto: E. Kachmanová (II.F)                 

      Zostavy:   IV.M:  Minár,  -  Mitrišin, Gordan, M. Balog, Žipaj   

                         I.A:  M. Hlad,  -  M. Marcinko, M. Daňo, J. Goroľ, M.Palfi, J. Balog, Senk  

                      

      Komentár:  Leicester  začal vo vysokom tempe a pozornou, rýchlou a kombinačnou hrou sa dostal do prvopolčasového vedenia 6:0. Prváci nehrali zle, no v koncovke ich vymazal skvelý Patrik Minár v bráne štvrtákov. V druhom polčase skomplikoval štvrtákom zápas nervóznou reakciou smerom k rozhodcovi po odpískanom faule Michal Mitrišin za čo uvidel červenú kartu a prváci početnú prevahu využíli na skorigovanie stavu. 

     • Beseda na tému Kyberšikanovanie.

     • Dnes sa v spoločenskej miestnosti SOŠD zrealizovala prednáška na tému Kyberšikanovanie (nebezpečentvo sociálnych sietí) pre žiakov tried IV.A, I.F, I.G, II.F, I.M. Prednášajúcou bola pracovníčka OR PZ vo Vranove n/T. (koordinátor prevencie M.S.)

     • Leicester IV.M - THC TYM I.G 17 : 5

     • Leicester  IV.M  -  THC  TYM  I.G     17 :  5

      Góly:  M. Balog 7, Žipaj 7, Gordan 2, Mitrišin 1,  -   M. Vidlička 4, Čukat 1

      Žlté karty:  Mitrišin,   -    Čukat

      Rozhodca: J. Hajduch                

      Zostavy:   IV.M:  Minár,  -  Mitrišin, Gordan, Hlad, M. Balog, Žipaj   

                         I.G:  Eštok  -  Čukat, Bakai, M. Vidlička, Dadej 

                      

      Komentár:  V priebehu troch dní hrali prváci z Géčky dva zápasy proti náročným súperom a ako v prvom, tak aj v druhom zápase vysoko prehrali. Leicester sa konečne po týždňoch čakania dostal ku svojmu prvému zápasu a poriadne si to užil, keď strelecky exceloval najlepší hráč minulého ročníka Jaro Žipaj spoločne s Mirom Balogom alias "Pikom".  

     • Vyčisti les a spoznaj ho - Hermanovce nad Topľou

     • Tretí diel našich výpadov do prírody zaťaženej odpadom sa odohral 9.10. v Hermanovciach nad Topľou, kde sme opäť takmer zdvojnásobili náš počet - 

      prišlo nás 15. Upozorňujem všetkých záujemcov, že na účasť na zbieraní sa treba aspoň deň dopredu prihlásiť, aby som mohol oznámiť, kto bude na druhý v škole chýbať! Takto sme aj dnes museli odmietnuť niekoľko kolegov z I.A a I.G...  Najprv to vyzeralo, že počasie nás nepustí do väčších výkonov, no Pán Boh nám praje a krátko po obede predsa len prestalo pršať. Hermanovce a ich les sa stali pre nás zatiaľ najčistejšou lokalitou, lebo napriek pomerne dobrému počtu sme mali čo robiť aby sme naplnili 8 vriec! Nebyť polámanej strešnej krytiny "eternit" "zabudnutej" na kraji lesnej čistiny, ktorou sme naplnili dva a pol vreca, plastové fľaše a plechovky sa na naše vranovské pomery vyskytovali po lese len zriedka. Tak či tak približne 55 kg odpadu sme odvliekli ku zberným nádobám na konci dediny podľa dohody s pánom starostom a tešili sa, že aj lesu pri Hermanovciach  sa môže ľahšie dýchať! V dobrom svetle sa ukázali prváci z emky, géčky a áčky - Jakub Vasiľ, Šimon Šimko, Marek Palfi, Martin Palfi a Marek Piatak a Daniel Sapara, ktorí naplnili 5 vriec. Vďaka aj druhákom Patrikovi Grittersovi, Tobiasovi Kozákovi, Samovi Marcinčinovi, Nikolasovi Repášovi, Šimonovi Dyľovi, Matejovi Hudákovi, Matúšovi Goronovi a Erikovi Meňkymu! A čo vy? Nepridáte sa nabudúce k nám? V piatok smer Davidov!    

     • "Old boys" Klenoty SOŠD - THC TYM I.G 19 : 5

     • Góly:  pán farár Baran 8, Hajduch 7, Klapák 2, Truchan 1, Čačko 1,   -   Bakai 3, M. Vidlička 1, F. Cibrík 1

      Žlté karty:  - - - -    -    Čukat, F. Cibrík

      Rozhodca: M. Balog (lV.M)                 Zapisovateľ: P. Minár (lV.M)             Foto: D. Bonkalo, P. Minár  (IV.M)

      Zostavy:   Klen:  Vaterka,  -  Čačko, Truchan, Hajduch, Klapák, Baran   

                         I.G:  Dadej,  -  Čukat, Bakai, M. Vidlička, F. Cibrík 

                      

      Komentár: V prvom polčase boli pohyblivý prváci pre "starých pánov" veľmi zdatným súperom a stav 5:2 im stále dával nádej na dobrý výsledok. V druhom polčase však otvorili hru, začali viac útočiť a skúsení hráči "Klenotov" to dokonale využili, najmä duo Hajduch - Baran robilo pred bránou THC dokonalý prievan. V peknom a na šance na oboch stranách mimoriadne bohatom zápase rozhodla o víťazstve Klenotov lepšia organizácia hry a skúsenosti.  

     • Dni nezábudiek 2019

     • Liga za duševné zdravie SR  vyhlásením verejnej zbierky  pravidelne nadväzuje na Svetový deň duševného zdravia, ktorý pripadá na 10.10.  Hlavným mottom tohtoročnej kampane neziskového združenia Liga za duševné zdravie sa stala otázka: „Ako sa máš?" Snaží sa upozorniť ľudí na dôležitosť rozhovoru a aktívneho počúvania druhých. Kampaň sa týka všetkých: tých, ktorí sa potrebujú vyrozprávať, aj tých, ktorí sa potrebujú pýtať.  V roku 2018 na Slovensku spáchalo samovraždu 533 ľudí vo veku 50 až 59 rokov, ale aj 4 deti do 14 rokov. Problémy s rovesníkmi, rôzne traumy, problémy v manželstve či v práci. To všetko zostáva často nevypovedané a vedie ľudí k tomu najhoršiemu. K samovražde. Pri tejto zbierke, ktorá prebiehala v dňoch od 3. do 5.októbra vypomáhali: 5.októbra - Peter Baranský, Samuel Lelič z III.M. 6.októbra - Peter Baranský, Milan Valčo z III.M  a Dávid Fejko z III.F a 5. októbra Maroš Piaták, Adam Bačík z II.A a Stanislav Pirko a René Balog z III.M. Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli a vypomáhali.

     • Vyčisti les a spoznaj ho - Juskova Voľa

     •  V piatok 4.10. sme sa pred druhou aktivitou projektu - čistením lesa a potoka na Juskovej Voli, stretli už v dvojnásobnom počte ako v stredu. Tomu zodpovedali aj naše výkony. 15 plných vriec, 2 pneumatiky a 1 starý televízor predstavovali približne 130 kg odpadu. Ľudská pohodlnosť a ľahostajnosť naozaj nepozná hraníc, pretože keď už niekto hádže priamo do potoka igelitové sáčky, fľaše, použité plienky a staré potraviny tak to už musí byť naozaj "pekný blbec". Našťastie naša čistiaca rota pracovala ako kombajn, Tobias s Patrikom sa zamerali na les pred dedinou, domáci - Erik a Matúš na potok a jeho okolie, Dominik, Samo a Nikolas zbierali okolo lesnej cesty. Keďže sme nečakali až toľko odpadkov došli nám vrecia, no pán starosta Lukačin tento problém rýchlo vyriešil a poskytol nám nové. Odpad sme autom pozvážali na zastávku otočky autobusu, odkiaľ jeho odvoz zabezpečil už pán starosta. Pozoruhodné výrony podali opäť Patrik a Tobias, ktorých spolupráca znamenala 9 plných vriec a Erik, ktorý odgúľal ťažkú starú pneumatiku plných 500 metrov až na miesto skládky! Vďaka siedmym statočným sa už aj les pri Juskovej Voli môže lepšie nadýchnuť... A čo vy? Ak sme vás aspoň trochu inšpirovali, pridajte sa k nám. V stredu vyrážame do Hermanoviec...       

     • "Old boys" Klenoty SOŠD - Bavori II.A 5 : 7

     • "Old boys" Klenoty SOŠD  -  Bavori  II.A     5 :  7

      Góly:  Hajduch 3, Truchan 1, Klapák 1,   -   Piatak 3, J. Vidlička 2, Tatár 1, E. Vidlička 1

      Žlté karty:  - - - -    -    - - - - 

      Rozhodca: J. Demčák (Klen)                 Zapisovateľ: J. Demčák (Klen)             Foto: B. Orosi  (II.A)

      Zostavy:   Klen:  Vaterka,  -  Čačko, Kolesár, Hajduch, Klapák, Truchan   

                         II.A:  P. Bužo, Vajda,  -  E. Vidlička, Maroš Piatak, J. Vidlička, Tatár, 

                      

      Komentár: Vo veľmi peknom a svižnom zápase, Bavori prekvapili svojho súpera a aj vďaka niekoľkým šťastným zásahom sa dostali do vedenia 6:2. V druhom polčase hrali Klenoty viac útočne, šance vznikali na obidvoch stranách, pohyblivejší Bavori si však vedenie ustrážili a sú zatiaľ po troch zápasoch bez prehry na čele súťaže. 

     • Medzigeneračné tandemy 2 - Generačný brainstorming v HZOS

     • Už od nepamäti sa postoj mladých ľudí k starým niesol v znamení protikladov. Nedospelá generácia sa nechce podobať staršej. Seniorov opisujú ako staromódných, netolerantných, tvrdohlavých. Jednoducho, svojských. No platí to aj opačne. Starší ľudia sa vo svojich názoroch na mladých nevyhýbajú negatívnym postojom. Kritizujú spôsob ich života i neúctu k hodnotám. V spoločnosti tak dochádza k odcudzovaniu generácií pod názvom „Medzigeneračné tandemy“. Projektom Medzigeneračné tandemy chce Hornozemplínske osvetové stredisko vo Vranove n/T pokračovať v započatej misii  vytvárať tandemovú komunikáciu. Ukázať mladým, že o senioroch netreba uvažovať iba ako o dôchodcoch, ktorí už nemajú spoločnosti čo ponúknuť. Že rovnako ako adolescenti aj dôchodcovia podliehajú moderným trendom.                                                                                                                                 

      Ako bolo... ??? Je ... A bude ... Otázky, ktoré trápia všetkých. Podujatie, ktoré pripravilo 30. septembra 2019 HZOS sa snažilo vyburcovať mladých k takýmto konfrontáciám. Medzi predsedov Jednoty dôchodcov Slovenska vranovského okresu prišli študenti 1. M s tr. uč. Mgr. Vierou Demčákovou v rámci nadcházdajúceho mesiaca október - Mesiac úcty k starším.

       Najprv sa rozhovorili tí starší. Ing. Sabolčáková čítala z knihy Mgr. Márie Fečkovičovej „Dobranský bubeník“ o tom, ako sa žilo kedysi. Aké boli domy, dvory,   zvyky, šaty... Ako sa zabávali naši prarodičia, že vzduch bol čistejší. Neopomenula sa ani hodnota peňazí.

      Seniori, ktorí sa do besedy zapojili, sa zhodli: mladí menej čítajú, chýba im slovná zásoba, viazne komunikácia, spolužitie v rodine je často narušené, nevytvárajú sa úprimné kamarátske vzťahy, vzájomne sa odcudzujeme... Po týchto kritických slovách na adresu istej skupiny mladých ľudí to nevydržal Tomáš Krajník (študent SOŠD) a rozpovedal svoj zážitok z vlaku, kedy sa slušne prihovoril staršej panej. Tá ho ani po polhodine nepustila k slovu. Aj takéto výnimky hovoria za všetko. Nehádžme všetkých do jedného vreca.

      Žijeme predsa spolu. Hľadajme k sebe cestu - cestou tolerancie. Pani Angela Zubková, lektorka podujatia, pripravila zaujímavosti o kraji v ktorom žijeme. Prítomným položila zaujímavé otázky. Tí si svoje vedomosti mohli preveriť vo vedomostnom teste.

      Azda pridanou hodnotou akcie bola možnosť sledovať prácu reportérky. Študenti si na vlastnej koži vyskúšali nahrávanie príspevku do rozhlasovej reportáže RTVS. Takže si nalaďte REGINU.  J                                                       

      Podujatie HZOS bolo realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR.

       

     • Vyčisti les a spoznaj ho: Lysá hora - Vyšný Kazimír

     • V krásnom jesennom počasí sme sa v stredu 2.10. napriek avízovanému záujmu mnohých žiakov stretli o 13.00 pred školou len štyria... Na nálade nám to však vôbec neubralo, práve naopak. Každý vyfasoval 120 litrové vrece a rukavice a poď ho čistiť les.

           Cestou ku trom krížom toho bolo neúrekom, potom to s odpadkami nebolo až také zlé, no čím sme sa blížili ku kolibe Lysá Hora pred Vyšným Kazimírom, znova sa les menil na smetisko. Naplnili sme štyri vrecia prevažne plastovými a sklenenými fľaškami, obalmi od cigariet, plechovkami od piva a energeťákov, tetrapakmi od džúsov a všakovakými obalmi od sladkostí. Keďže Koliba bola zavretá a autobus nám išiel až o hodinu, pustili sme sa pešo do Sedlísk a zistili sme, že popri ceste je toho tiež pomerne dosť. Tu sa objavovali aj odhodené kusy oblečenia, plienky a všadeprítomné plechovky a plastové fľaše, ktorými sme naplnili ďalšie vrece priblížili sa k hodnote 30 kg vyzbieraného odpadu. Najlepším "lovcom" odpadu sa stal Patrik Griters z II.M, ktorého vrece vážilo takmer 10kg.

           Vďaka Tobiasovi, Patrikovi a Petrovi, že prišli a pomohli prírode voľnejšie dýchať a na vás ostatných, ktorým nie je ľahostajné v akom prostredí žijete sa teší v piatok Juskova Voľa (ak nám to dovolí počasie)! Pripojte sa k nám! 

     • DNI NEZÁBUDIEK 2018

     • Duševné zdravie je na Slovensku tabu. Psychickými problémami u nás trpí takmer 500 000 ľudí. Prejavte svoj záujem. Pomôžte  dobrovoľným príspevkom na nezábudku vloženým do pokladničiek našich dobrovoľníkov  počas Dní nezábudiek 2018.

      Verejnej zbierke budú nápomocní:

      03.10.2018 – Gabriel Ondič, Dávid Šikora – II.F

                                 Samuel Hričák, Jozef Žolna – II.F

      04.10.2018 – Stanislav Malý, Radoslav Čubiňák – III.M

      05.10.2018 – Marcel Šimko, Miloš Vysoký – III.M

                                Ján Marjov, Tomáš Kozák – III.M

      Ď A K U J E M E  !

     • Šmykalka

     • Dňa 27.9. 2018 sa  naši žiaci zúčastnili prezentácie výrobku „ŠMYKALKA“, ktorý organizovala Karpatská nadácia zo sídlom v Košiciach. Cieľom bola spolupráca základných , stredných a vysokých škôl na výrobku, ktorý si vysnívali deti 1-4. Ročníka základných škôl.

      Prezentácií projektov sa zúčastnili aj ďalšie 3 stredné školy vrátane Košického samosprávneho kraja.

      Prezentácie sa zúčastnili v hojnom počte aj žiaci základných škôl, ktorých „sny“ sa skrz žiakov stredných a vysokých škôl stali realitou.

      Úroveň prác bola kladne hodnotená zo strany organizátorov s prísľubom spolupráce v ďalšom období.

       

     • Miniliga

     • Dnešným zápasom medzi obhajcom prvenstva LOS BLANKOS IV.A a nováčikom súťaže "Kameňe" II.A sa oficiálne začal už 7. ročník futbalovej miniligy SOŠD. Na úvod to bol veľmi pekný a zaujímavý zápas, v ktorom sa prejavila vyššia herná kvalita minuloročných majstrov.

      LOS BLANKOS IV.A  -  "Kameňe" II.A   12 : 7

      Góly: Piskor 6, Lipták 2, Fekete 2, J. Habina 1, S. Karchňák 1,  -  M. Habina 5, Bily, Senk

      Žlté karty: Bambuch,  -  M. Habina, Senk

      Zostavy: IV.M: Gallik,  -  Repka, Bambuch, S. Karchňák, J. Habina, Fekete, Lipták, Piskor

                     II.A: R. Karchňák,  -  J. Mitáč, Daňo, Bily, Sabo, Senk, M. Habina

     • FK Družstevník Koola I.M - Bavori II.A 7 : 11

     • FK Družstevník Koola I.M  -  Bavori  II.A     7 : 11

      Góly:  Mitáč 4, Marek Piatak 2, Dragula 1,   -   Tatár 5, J. Vidlička 3, Maroš Piatak 2, Bužo 1

      Žlté karty:  - - - -    -    - - - - 

      Rozhodca: M. Balog (IV.M)                 Zapisovateľ: M. Balog (IV.M)             Foto: A. Varga  (I.F)

      Zostavy:   I.M:   G. Tomáš,  -  Baník, Dragula, Nemčík, Piatak, Šimko, Tomory, Vasiľ, Mitáč   

                         I.A:  P. Bužo,  -  Orosi, Piatak, J. Vidlička, Tatár, Vajda 

                      

      Komentár: V zápase, ktorý sa posunul o hodinu skôr dokázali Bavori aj bez legionárov zo IV.A zvíťaziť nad "Družstevníkmi" z I.M, ktorí však podali odvážnejší výkon ako pred týždňom a boli finalistovi minulého ročníka po celý zápas vyrovnaným súperom. 

     • Deň holokaustu

     •  9. septembra si každoročne pripomíname na našej škole Deň obetí holokaustu a rasového násilia. Zorganizovali sme besedu pre žiakov druhého ročníka (II.A a II.F) s pani Mgr. Máriou Čellárovou, ktorá sa tejto problematike venuje už celé roky. Prečo práve 9.9.?  V roku 1941 vtedajšia Slovenská republika prijala  290 represívnych paragrafov, tzv. Židovský kódex. Čo je to holokaust? Slovo „holokaust“ znamená likvidácia ohňom, usmrtenie ohňom, zápalná obeť. V tomto roku sa začali na Slovensku budovať aj koncentračné tábory – Nováky, Sereď a Vyhne. Slováci ich nazývali pracovnými tábormi. Zachovali sa v Seredi a dnes sa tam nachádza  Múzeum holokaustu. Od roku 1942 začali prvé transporty ľudí z Popradu. Vyvážaní boli v tzv. dobytčích vagónoch. V každom vagóne sa nachádzalo  po 50- 60 ľudí a 2 vedrá. Jedno s vodou a druhé vedro slúžilo ako WC. Boli to veľmi náročné životné  podmienky. Ťažko si je nám predstaviť poníženie, mučenie, vraždy,  strach, hlad, choroby vtedajšej doby... Vďaka Bohu, že žijeme v mierových podmienkach a každý z nás má dostatok všetkého. S každým z nás sa zaobchádza rovnako, máme strechu nad hlavou a  náš život je sprevádzaný šťastím  a radosťou. Berme si príklad zo židovských rodín, kde základom každého dieťaťa  bolo  vzdelanie a poslúchať rodičov bolo v úcte.

     • Náboženská výchova

     • Vyučovanie náboženskej výchovy rímskokatolíckej, gréckokatolíckej a evanjelickej sa bude realizovať až od 10. septembra 2018 ( párny týždeň). Etická výchova sa bude vyučovať od 5. septembra 2018.

     • Dni nezábudiek 2019

     • Pri príležitosti Svetového dňa duševného zdravia 2019 bude zorganizovaná celoslovenská  zbierka DNI  NEZÁBUDIEK  2019. Podporiť ju môžete zakúpením modrého kvietku ako symbola zraniteľnosti duše od 2. októbra  2019 do 6. októbra 2019 prostredníctvom dobrovoľníkov v uliciach  miest Slovenska.  Našu školu budú zastupovať žiaci tried III.M a II.A.

      2. október 2019: Samuel Lelič, Daniel Merjavý (III.M),

      3. október 2019: Peter Baranský, Milan Valčo (III.M),

      4. október 2019: Stanislav Pirko, René Balog (III.M), Adam Bačík, Maroš Piaták (II.A).