• Dream team II.F - Tirpákovci I.M

     • V prvom dnešnom zápase na seba narazili tímy, ktoré v minilige ešte neokúsili príchuť víťazstva. Tú si napokon vychutnali druháci z eFky, ktorí po minuloročných 14tich prehrách v rade boli dnes efektívnejší v zakončení ako ich súper.

      Dream team II.F  -  Tirpákovci  I.M   10 :5

      Góly:  Hričák 4, M. Sabol 3, Pavliško 3,   -   M. Hudák 4, Marcinčin 1

      Žlté karty: Pavliško,   -   - - -

      Rozhodca: J. Hlad (III.M),   Foto: L. Humenník (III.A), R. Balog (II.M)

      Zostavy:  II.F:  Br. Juhás,   -   Hričák, M. Sabol, Janočo, Pavliško

                       I.M:  T. Kozák,   -   Marcinčin, Čukat, Ben. Juhás, S. Kozák, R. Baník, Kostur, M. Hudák

     • "IT súboj"

     • Dnes sa stretli ambiciózni druháci s prvákmi v ďalšom "IT súboji" tried z odboru mechanik počítačových sietí. Druháci prevýšili svojho súpera v pohybe, disciplíne aj v kombináciách a jasne vyhrali.

      Ajax  II.M  -  Tirpákovci  I.M   22 : 3

      Góly: S. Valčo 10, Merjavý 6, Slobodník 3, Capko 1, Kopko 1, Wilcega 1,   -   S. Kozák 1, Bačo 1, Marcinčin 1

      Žlté karty:  Merjavý, S. Valčo,   -   Bačo, Marcinčin

      Zostavy:  II.M:  R. Balog,  -  Capko, Slobodník, Wilcega, Kopko, Merjavý, S. Valčo

                       I.M:   Baník,   -   Marcinčin, Bačo, Čukat, Dyľ, S. Kozák 

     • Turnaj ZŠ

     • V utorok 9.10.2018 si na našom umelom trávniku zmerali sily žiaci zo 6 základných škôl na turnaji "O pohár riaditeľa SOŠD". Najviac sa darilo družstvu zo ZŠ Lúčna, ktoré malo vo svojom kádri aj dievčatá a môžno aj vďaka tejto taktickej variante prešlo turnajom bez straty bodu. Na druhom mieste skončila ZŠ Juh o skóre pred treťou ZŠ Čaklov a tá opäť len o skóre pred štvrtým družstvom zo ZŠ Soľ. V priamom súboji o piate miesto boli v penaltovom rozstrele úspešnejší žiaci zo ZŠ Zamutov, pred ZŠ Vyšný Žipov. Najlepším strelcom sa stal Tomáš Daňo z Čaklova s 18 gólmi, najlepším hráčom - hráčkou bola vyhlásená Barbora Baranová zo ZŠ Lúčna a najlepším brankárom sa stal Mikuláš Labon zo ZŠ Juh. 

     • Beseda Šikanovanie

     • V utorok 9.10. 2018 sa v priestoroch našej školy zrealizovala prednáška (pre I.A, II.M, III.G, IV.M) na tému "Šikanovanie". V spolupráci s Okresným riaditeľstvom policajného zboru vo Vranove nad Topľou nám na túto tému prednášala kapitánka JUDr. Anna Katreničová. (MS)

     • Skvelý deň v Bratislave

     • 11.október 2018 strávili žiaci II.F triedy Strednej odbornej školy drevárskej vo Vranove nad Topľou v Bratislave. Bol úžasný, plný slnečných lúčov a bohatého programu. Hneď zrána sa zoznámili s historickými budovami starého mesta Bratislavy. Vo Funrádiu diskutovali s Marcelom, Juniorom i Kávou a oboznámili sa s nahrávacím štúdiom a spôsobom práce v rádiu. Televízia JOJ  im poskytla svoje priestory, a tak mali príležitosť vidieť, ako sa naživo nakrúca „Moja mama varí lepšie ako tvoja“. V Inkognite si vychutnávali atmosféru samotného štúdia. Nádherný program bol pre ne pripravený aj v našom Parlamente. Čakal ich tam odborný výklad a stretnutie s pánom Mgr. Petrom Pčolinským, poslancom strany SME  RODINA – Boris Kollár. Nezabudli ani na najkrajšiu dominantu nášho hlavného mesta Bratislavský hrad a jeho klenotnicu. Vo večerných hodinách obdivovali osvetlené nábrežia Dunaja a kto chcel, mohol shopingovať v Eurovei. Pre niektorých z nich bolo aj cestovanie vlakom novým zážitkom,  po prvýkrát zaspávali  a usínali za zvuku kolies rýchlika. Škoda, že to trvalo tak krátko. Veríme, že táto návšteva nebola poslednou. Veď Bratislava ako hlavné mesto nám má ešte čo  ukázať.

     • miniliga Leicester - Bavori

     • Zatiaľ najlepší zápas v prebiehajúcom ročníku bol v prvom polčase úplne vyrovnaný, Leicester viedol len 3:2, no po prestávke všetko zlomil šťastný gól tretiakov z rohu, "Bavori" otvorili hru a už sa to na nich sypalo... Žiaril 7gólový Jaro Žipaj a skutočne nádherné akcie urobili zo zápasu "superdivadlo"!

      Leicester  III.M   -   Bavori  I.A    15 :  3

      Góly:  Žipaj 7, Maľar 3, Hlad 2, Mitrišin 1, Gordan 1, M. Balog 1,   -   V. Huňák 1, E. Vidlička 1

      Žlté karty:   - - -     -     V. Huňák

      Zostavy:  III.M: Minár,  -  Mitrišin, Maľar, Gordan, M. Balog, Žipaj, Hlad

                        I.A:  Vajda,  -  Piatak, V. Huňák, E. Vidlička, Orosi, Tatár, J. Vidlička

     • Dni nezábudiek 2018

     • „Jediný spôsob, ako si zaistiť príjemný život, je zaistiť príjemný život ostatným. Jediný spôsob, ako zaistiť ostatným príjemný život, je správať sa k nim, akoby sme ich milovali. A jediný spôsob, ako sa k niekomu správať, akoby sme ho milovali, je naozaj ho milovať.“ (Jeremy Bentham)

      To najkrajšie na človeku nazývame dušou. Niet telesného zdravia bez duševného. Preto sme sa rozhodli vypomôcť pri realizácii verejnej zbierky DNI  NEZÁBUDIEK  2018 v dňoch 3.10 – 5.10.2018. V stredu 3.10.2018 poďakovanie patrí žiakom II.F triedy Markovi Foľtánovi  a Jozefovi Žolnovi. Vo štvrtok 4.10.2018 žiakom III.M triedy: Stanislavovo Malému a Radovi Čubiňákovi a v piatok 5.10.2018 žiakom: Marcelovi Šimkovi, Milošovi Vysokému, Jánovi Hadovi a Tomášovi Kozákovi (III.M). Poďakovanie patrí aj všetkým tým, ktorí prispeli. Ďakujeme všetkým!

     • Miniliga zápas I.A a I.M

     • Dnes nastúpili na svoju premiéru v minilige I.A a miesto vylúčenej I.G rýchlo naskočila do kolotoča zápasov I.M."Bavori" z I.A posilnení o 2 tretiakov pôsobili zohratejším dojmom, vďaka striedaniam udržali vysoké tempo a pomerne jasne zdolali svojho súpera, ktorý napriek tomu ukázal, že má svoju kvalitu a môže potrápiť aj silnejšie tímy.

      Bavori  I.A    -    Tirpakovci  I.M      16 : 6

      Góly:  J. Vidlička 5, K. Tatar 4, Piatak 3, V. Huňák 2, E. Vidlička 1, Vajda 1,   -   M. Hudák 4, Kostur 1, Marcinčin 1

      Žlté karty:  - - - -     -     - - - -

      Zostavy:   I.A:  P. Bužo,  -  Piatak, V. Huňák, Orosi, E. Vidlička, K. Tatar, Vajda, J. Vidlička

                        I.M:  Čukat,  -  S. Kozák, Juhas, Bačo, Dyľ, R. Baník, Kostur, Marcinčin, M. Hudák 

     • Zápas druhákov "Kameňe"

     • V dnešnom zápase druhákov "Kameňe" z Áčky vysoko zdolali "Dream team" z eFky, ktorý nastúpil v nekompletnom zložení.

      "Kameňe" II.A  -  Dream team  II.F     20 : 4

      Góly: M. Habina 10, J. Mitáč 3, Bily 3, Senk 3, Bačo 1,   -   T. Zeleňák 4

      Žlté karty:  Bily,   -   Janočo, Pavliško

      Zostavy:  II.A: R. Karchňák,  -  J. Mitáč, Bily, L. Daňo, R. Bačo, Sabo, Senk, M. Habina

                       II.F: J. Kuruc,  -  Juhás, T. Zeleňák, Bognár, Janočo, Pavliško

         Druhý dnešný zápas medzi Klenotami SOŠD a I.G sa neuskutočnil, pretože prváci bezdôvodne na zápas nenastúpili, napriek tomu, že ich bolo dosť. Keďže je nepravdepodobné, že by k zápasom v ďalšom priebehu súťaže pristupovali inak, sú z tejto sezóny vylúčení a ich miesto zaujme I.M, ktorá pre zmenu zmeškala termín odovzdávania súpisiek.... Na zápas nastúpi už vo štvrtok 4.10.2018 proti I.A. 

     • Olympiáda ľudských práv

     • Dňa 5.12.2017 v učebni číslo 75 na 6. a 7. vyučovacej hodine sa uskutoční Olympiáda ĽP.

      Olympiády sa zúčastnia žiaci:

      II.A –Samuel Štefaník, Cibrík Patrik

      II.M – Ľudmila Mihaľková, Stanislav Malý

      III.M – Pavol Duda, Lukáš Török

      III.G –Ščerba Dávid, Gešper Ľubomír

      IV.F – Viktor Jaroš, Šimon Švarný

      I.F – Erik Meňky, Nikolas Janočo

      I.M – Kruschová Tatiana

      I.A – Vaňuš Ján

     • Európsky týždeň miestnej demokracie

     • Do galérie Európsky týždeň miestnej demokracie boli pridané fotografie.

      30. 11. 2017 žiaci končiaceho ročníka (IV.A, IV.F a IV.M) sa  stretli s Ing. Martinom Strmeňom, poslancom Mestského zastupiteľstva, predsedom komisie  finančnej vo Vranove nad Topľou. Cieľom  stretnutia bolo  posilnenie vzťahov  medzi obyvateľmi a ich miestnymi predstaviteľmi. Ing. Strmeň rozprával žiakom o víziách nášho mesta, čo naše mesto ešte čaká a čo sa  v ňom už zmenilo. Hovoril o územnom pláne, ktorý v minulosti mestu chýbal. Rozprával o ešte existujúcich historických budovách, o tom, prečo mesto nemá pešiu zónu, o problémoch s dopravou a pod. Ak chceme niečo v našom meste zmeniť, musíme si vypočuť názory viacerých ľudí a nesústrediť sa iba  na názor  jedného. A v neposlednom rade aj pomôcť.

     • "IT zápas" miniliga

     •  

      V pondelok 1.10 sa odohral "IT zápas" medzi mechanikmi počítačových sietí, druháci vyzvali bronzových medailistov z minulého roka - tretiakov. Vo veľmi peknom, rýchlom a kombinačnom zápase o svojom víťazstve rozhodli tretiaci medzi 6. - 12. minútou prvého polčasu, keď tento úsek vyhrali 6:0! Inak to bola vyrovnaná partia a Ajax ukázal svoju silu!  

      Leicester III.M  -  Ajax  II.M     11 : 5

      Góly: Hlad 5, Žipaj 3, Maľar 2, Gordan 1,  -  S. Valčo 2, A. Feri 2, Merjavý 1

      Žltá karta:   Gordan   -   - - - -

      Zostavy:  III.M: Minár,  -  Maľar, Gordan, M. Balog, I. Feri, Žipaj, Hlad

                        II.M: R. Balog,  -  A. Feri, Wilcega, J. Huňák, Capko, Merjavý, S. Valčo 

     • Zvýš svoju hodnotu na trhu práce

     • Do galérie Zvýš svoju hodnotu na trhu práce boli pridané fotografie.

      Nezamestnanosť mladých ľudí na Slovensku je takmer 35%. Väčšiu šancu zamestnať sa majú hlavne tí ľudia, ktorí už počas štúdia pracovali a získali nejakú prax a samozrejme učili sa pre seba a pre svoju budúcnosť. Neoddeliteľnou súčasťou  života  je aj kontakt s peniazmi, ktoré môžu ovplyvniť aj našu budúcnosť.

      Nadácia PARTNERS v spolupráci s Partners Group.SK preto zapojila  žiakov IV.F triedy do unikátneho  projektu: „Zvýš svoju hodnotu na trhu práce.“ Miestom 1.  stretnutia sa stal    hotel Patriot a preberanými  témami  – Finančné plánovanie, vlastné bývanie a vytváranie rezerv. Školiteľmi boli pán Ing. Tomáš Čornák  a pán Martin Gall.

      Druhé spoločné stretnutie s pánom Ing. Lukášom  Nemergutom sa uskutočnilo 23.11.2017 a témou stretnutia boli: Dôchodok, zabezpečenie príjmu, investovanie a cash flow. Záverečné stretnutie sa konalo v priestoroch SOŠD a prebiehalo formou záverečných testov. Všetci úspešní účastníci získali certifikát. Blahoželáme a do budúcna prajeme veľa úspechov v osobnom i pracovnom živote.

     • Oznam pre žiakov 3. ročníka

     • Dňa 1.12.2017 (piatok) na 1. vyučovacej hodine v Spoločenskej miestnosti SOŠD sa uskutoční prednáška na tému: 1.12.  - Svetový deň boja proti AIDS.

      AIDS je celosvetový problém, ktorý sa dotýka aj Slovenska a každého jedného z nás.

      A Aktuálny problém? 

      I Individuálny problém?

      D Dlhodobý problém?

      S Spoločenský problém?

      Prednáška je určená pre žiakov tretieho ročníka: III.A a III.M

    • BESEDA PRE ŽIAKOV 4. ROČNÍKA
     • BESEDA PRE ŽIAKOV 4. ROČNÍKA

     • V rámci Európskeho týždňa miestnej demokracie sa vo štvrtok 30.11.2017  so začiatkom o 9.30 hod. v spoločenskej miestnosti uskutoční beseda s Ing. Martinom Strmeňom, poslancom Mestského zastupiteľstva vo Vranove nad Topľou.  Informovať bude o tom, ako pracujú miestne samosprávy aj o možnostiach zúčastňovania sa na rozhodovacom procese na miestnej úrovni.

      Prednášky sa zúčastnia žiaci tried štvrtého ročníka: IV.A, IV.M a IV.F

     • Naše dojmy z DOD

     • V stredu 15.11.2015 bol na SOŠ drevárskej poriadny prievan, pretože všetky dvere boli otvorené dokorán... Deviatakom zo základných škôl to však vôbec nevadilo a využili možnosť nazrieť do priestorov školy, prezrieť si učebne, dielenské priestory a športoviská, porozprávať sa o ponúkaných odboroch a možnostiach štúdia s učiteľmi aj s ich žiakmi. Viac ako 430 deviatakov z 18 základných škôl vranovského regiónu  malo možnosť okrem prehliadky priestorov si aj zasúťažiť vo vedomostných súťažiach zameraných na grafiku, cudzie jazyky, „poznávačkách“ stromov, značiek áut, ale aj zručnosti pri rezaní dreva, zatĺkaní klincov, skladaní hlavolamov a podobne. Tí najšikovnejší si so sebou odniesli aj vecné ceny, veľmi šikovní sa potešili sladkej odmene a ostatní..., no nevadí, skúsia to nabudúce.

      Veľkým ťahákom bola aj súťaž „O najkrajšia auto“, do ktorej prihlásilo svojich štvorkolesových miláčikov 18 majiteľov  z radov študentov, absolventov a priateľov SOŠD. Najväčší obdiv a sympatie si u deviatakov získal  Golf MKIII Maja Šteca, 2. miesto obsadilo Audi A4 B8 Maroša Mekka a 3. miesto BMW e36 Martina Lisakovského.

      Vďaka patrí hasičom z Hasičského zboru vo Vranove nad Topľou, ktorí nám ukázali zásahové vozidlá, hasiacu techniku a predviedli ukážky z hasenia požiaru, ako aj Krajskému múzeu v Prešove, za zapožičanie a vystavenie exponátov dobového aj súčasného hasičského oblečenia a techniky.  

      Dobrá nálada a pohodová atmosféra prevalcovala mrazivé, aj keď slnečné  počasie stredajšieho dňa. Ďakujeme všetkým návštevníkom, a tým, ktorí sa o pár mesiacov budú lúčiť so základnou školou prajeme správne rozhodnutie a dobrý výber strednej školy!   

     • Týždeň vedy a techniky

     • Do galérie Týždeň vedy a techniky boli pridané fotografie.

      Tento rok sa podujatie uskutočnlo v termíne 6. až  12. novembra 2017.

       

      Cieľom Týždňa vedy a techniky na Slovensku je zlepšiť vnímanie vedy a techniky v povedomí celej spoločnosti, popularizovať a prezentovať ich, vzbudiť záujem mladých ľudí o štúdium vedeckých a technických disciplín, informovať verejnosť o poznatkoch vedy a techniky a o nutnosti podporovať vedu a techniku, ktoré sú základom hospodárskeho a spoločenského pokroku a pomáhajú riešiť globálne problémy a výzvy.

      Veda a technika je neoddeliteľnou súčasťou života každého občana a jej správne nasmerovanie podmieňuje ďalší rozvoj krajiny. Slovenská republika má silný vedecký potenciál, ktorý musí využiť, aby sa stal našou konkurenčnou výhodou. Dôležité je, aby široká verejnosť vnímala celoživotné vzdelávanie, výskum, vývoj a inovácie ako pozitívne faktory rozvoja, ako procesy, ktoré posúvajú naše vedomosti a vývoj spoločnosti ďalej. Z tohto pohľadu je nevyhnutné, aby aj samotní pedagógovia, technici a vedci boli schopní zaujímavým a jednoduchým spôsobom prezentovať svoju prácu a výsledky svojho výskumu. Popularizácia vedy a techniky počas Týždňa vedy a techniky i počas celého roka je aktivita, ktorá by sa mala stať súčasťou všetkých výskumných a vedeckých pracovísk.

      Stredná opdborná škola drevárska vo Vranove nad Topľou, predovšetkým jej úsek praktického vyučovania sa každoročne zapája do tejto akcie. Pre žiakov na odbornom výcviku pripravujeme rôzne akcie zamerané na zvýšenie povedomia v oblasti vedy a techniky. Tento rok sme celotýždenné aktivity zamerali predovšetkým na oblasť drevárskeho a kovospracujúceho priemyslu. Nie div.

      Stredná odborná škola drevárska má už dlhoročné skúsenosti s prípraou žiakov v oblasti elektrotechniky, autoopravárenstva, drevovýroby a strojárenstva. Škola sa aj napriek nezáujmu mladých snaží prispôsobovať  ponuku študijných a učebných odborov trhu práce. Naši absolventi sa úspešne uplatnia v odbore, v ktorom vyštudovali. Aj keď percento zamestnanosti nie je vysoké, plne odráža stav zamestnanosti a potrieb zamestnávateľov v regióne.

      V tomto školskom roku v týždni vedy a techniky naši žiaci každý deň absolvovali prednášky z vedeckej cukrárne, zamerané na oblasti vzdelávania na našej škole. V utorok žiaci abslovovali exkurzie vo firmách v regióne, podľa štúdijného odboru. Vstredu pripravili drevári súťažné okienko pre svojich spolužiakov z iných odborov. Vo štvrtok sa zase tejto úlohy zhostili strojári.

      Celý týždeň  prebehol v priaznivej atmosfére. Žiaci si odniesli nové vedomosti získané pri vedeckých prednáškach, ale veľa praktických zručností, ktoré nadobudli zábavnou formou v rámci súťaží pripravenámi ich kolegami z odboru operátor drevárskej a nábytkárskej výroby a mechanik strojov a zariadení. Víťazi si odniesli aj drobné darčeky vo forme čokoládky, či vlastných výrobkov ich spolužiakov.

     • Hodina deťom

     • 10.11.2017 v uliciach našich miest SR sa pohybovali zberateľské tímy mladých ľudí, ktorí prejavili svoju ochotu pomôcť. Aj u nás na našej škole tomu nebolo inak. Verejnej zbierky Hodina deťom 19. ročník sa zúčastnili 2 tímy. Prvý tím tvorili žiaci II.A triedy: Martin Revák a Tomáš Zeleňák, ktorým sa podarilo vyzbierať 31,37€. Druhý tím tvorili žiaci III.A triedy: Marko Holp, Peter Lipták a Šimon Kuruc, ktorí vyzbierali 17,14€. Spoločne sa tak vyzbieralo 48,51€. Aj keď to nebola veľká suma, o to väčšia bola ochota a snaha pomáhať iným, za ktorú im, aj vám všetkým darcom, ktorí ste prispeli detičkám Slovenska patrí veľké poďakovanie.