• súťaž - projekt "Vyčisti les a spoznaj ho"

     • Drevári na nohy!

      Od pondelka 17.6.2019 súťažia vo vranovskom Tescu tri projekty, a medzi nimi aj náš z dielne SOŠ drevárskej pod názvom "Vyčisti les a spoznaj ho"o to, ktorý z nich získa grant z nadácie Pontis vo výške 1300,- eur. Každý zákazník pri svojom nákupe v Tescu získa žetón a ten ktorý môže vhodiť do zásobníka projektu, ktorý chce podporiť. Kým prvý týždeň sme jasne vyhrali, v tom druhom a aj v treťom týždni sme v porovnaní s Kamennou Porubou ťahali za kratší koniec. Je pred nami posledný týždeň hlasovania, ktorý rozhodne o celkovom víťazovi. Chceme vás preto poprosiť príďte podporiť náš projekt! Pomôžte nám zrealizovať dobrú vec! Dajme sa dokopy "Drevárska", spolu to dáme a nikto nás neporazí!!!

     • Valentínska kvapka krvi.

     • Darovať krv a zapojiť sa do Valentínskej kvapky krvi (od 14. februára do 21. marca 2019) využili  vo štvrtok 21.3. 2019 aj študenti SOŠD. Kampaň organizuje Slovenský Červený kríž v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR a hematologicko-transfúznymi oddeleniami nemocníc po celom Slovensku. Odkaz Valentínskej kvapky krvi zostáva už 24 rokov rovnaký – darovať krv a vyjadriť tak lásku a spolupatričnosť človeka k človeku.

     • Detské slniečka

     • V dňoch 19. - 21.03.2019 sa v uliciach nášho mesta Vranov nad Topľou uskutočnila verejná zbierka - DETSKÉ  SLNIEČKA 2019 v spolupráci s organizátorom verejnej zbierky - JÓNA n.o., do realizácie ktorej boli  zapojení aj žiaci našej školy.Naše poďakovanie patrí žvlášť  žiakom, ktorí pomáhali: 19.03. 2019 - Ľudmile Mihaľkovej a Petrovi Baníkovi, 20.03.2019 - Markovi Foľtanovi, Martinovi Semkovi a Dávidovi Prusovi a 21.03.2019: Gabrielovi Ondičovi a Dávidovi Šikorovi. Vrelé ďakujem patrí aj všetkým štedrým  darcom.

     • Beseda: Obchodovanie s ľuďmi

     • Dňa 15.3. 2019 sa na našej škole zrealizovala beseda na tému Obchodovanie s ľuďmi pre žiakov II.A, II.M, III.A, III.G, IV.M a IV.A triedy. Prednášali: kapitánka JUDr. Anna Katreničová z ORPZ vo Vranove n/T a PaedDr. Jana Stašková z ÚPSVaR vo Vranove n/T.

     • ROZVRH

     • Od 18.3.2019 platí nový rozvrh. Nájdete ho v záložke ŠTÚDIUM.

     • Beseda domáce násilie 7.6. 2019.

     • 7.6.2019 sa zrealizovala prednáška na tému Domáce násilie s pracovníčkou ORPZ pre žiakov 2. ročníka.

     • Finančná akadémia pre žiakov III.G

     • 11.03.2019 v učebni č.75 sa uskutočnil vzdelávací cyklus Finančnej akadémie pre žiakov III.G. Školiteľom finančného vzdelávania  bol pán Martin Gáll. Žiaci III.G triedy absolvovali s pánom Gállom prvé 3 lekcie Finančnej gramotnosti a dozvedeli sa, ako s peniazmi nakladať, že dôležité je aj vytváranie tzv. finančnej rezervy a mnoho ďalších cenných informácií, za ktoré sme povďační Nadácii Partners Group. 

     • S archeológom v knižnici

     • Aká to hrdosť, ak bývalý žiak našej školy prednáša  mladším žiakov   o archeológii. Ešte nedávno sedel aj on v laviciach našej školy, zaujímal sa o drevo a konštrukciu nábytku, myslel na to, ako dosiahne svoj cieľ - maturitu. Čas letí  prenesmierne rýchlo. Celkom inač, ako vo vede, ktorú študoval náš Janko. O archeológiu a históriu sa začal zaujímať už vo svojom detskom veku. Ako 12 – ročný sníval o tom, ako sa bude hrabať v minulosti a skúmať bohatú históriu našich predkov. I zadarilo sa mu. Dnes cestuje po celom svete, „špára“ sa v zemi, hľadá  čo i najmenšie dôkazy dávnej minulosti, študuje a so svojimi poznatkami sa vždy podelí aj s ostatnými. Dnešnou témou bola  doba bronzová a v súvislosti s ňou i historický trojuholník: Biblia – starý zákon, zákon Sumerov a Grécke mýty.  43 študentov pozorne počúvalo pútavo prerozprávané príbehy gréckych bohov a polobohov. Pradávna Atlantída, príbehy Zeusa, Gilgameša a ďalších boli zaujímavé a žiakom sa páčili. Prednáška sa zrealizovala v priestoroch Hornozemplínskej knižnice. Za milé privítanie, zaujímavé informácie a príjemne strávený čas by sme sa chceli  realizátorom čo najsrdečnejšie poďakovať. 

     • Oznam

     • V záložke ŠTÚDIUM je zverejnený náhradný rozvrh počas EČ a PFIČ MS 2019 v dňoch 12.3. 2019 a 13.3.2019.

     • Ponuka voľných miest pre 2. kolo prijímacích skúšok

     • Deň remesiel 2019 - ako to prebiehalo.

     • Pozrite si videá z priebehu dňa remesiel 2019 na našej škole. Úspešný priebeh akcie sme zodpovedným a aktívnym prístupom zvládli.  Ako prebiehala príprava, pozrite si nanasledujúcom videu.

      Remeslá, ktoré naši hostia - remeslníci predstavili si môžete pozrieť na nasledujúcom videu.

      Zajzdite si na drakovi

      Oficiálny úvod Dňa remesiel 2019

      Vyberte si zo zaujímavých výrobkov žiakov základných škôl.

      A budú ešte ďalšie...

     • Oznam

     • Dňa 06.03.2019 po 2. vyučovacej hodine žiaci triedy II.F navštívia Hornozemplínsku knižnicu vo Vranove nad Topľou a zúčastnia sa besedy s Mgr. Jánom Juskom.

     • Oznam pre žiakov III.A a III.M

     • Dňa 05.03.2019 so začiatkom o 9.40 hod. (3. vyučovacia hodina) sa uskutoční beseda pre žiakov III.A a III.M.

      Miesto konania besedy: Spoločenská miestnosť pri SOŠD

      Názov besedy: Obchodovanie s ľuďmi

      Školiteľ:  Pani Jana Vyšinová

     • Ukážka hasičskej techniky

     • Dňa 29.05.2019 za žiaci III.M odbor OOMP pod vedením Ing. Sepešiovej zúčastnili odbornej exkurzie hasičskej techniky na letisku Vrtulníkového krídla v Prešove. Cieľom bola ukážka hasičských automobilov a osobných hasičských prostriedkov, ochranných odevov a hasičských prístrojov, ako aj leteckej techniky.

     • LOS BLANKOS IV.A - Bavori I.A 7 : 6 po predĺžení

     • LOS BLANKOS  IV.A  -  Bavori  I.A     7 : 6 po predĺžení

      Góly:  Gallik 2, J. Habina 2, Lipták 2, Piskor 1,   -   V. Huňák 4, Orosi 2

      Žlté karty:  - - -      -     E. Vidlička 

      Rozhodca: M. Vaterka                   Zapisovateľ: F. Pavliško (II.F)             Foto: J. Ferenc (II.F)

      Zostavy:   IV.A:   Š. Kuruc,  -  Gallik, S. Karchňák, Džugan, J. Goroľ, J. Habina, Kerčák, Lipták, Piskor  

                         I.A:  P. Bužo,  -  J. Vidlička, Orosi, E. Vidlička, Piatak, F. Cibrík, Lacko, Tatár, V. Huňák 

                      

      Komentár: Neuveriteľné predstavenie predviedli divákom aktéri tohoročného finálového duelu, a kto ho nevidel, ten skutočne môže ľutovať! Bavori začali bez rešpektu a herne mali mierne navrch. Presnou strelou Orosiho a dvoma krásnymi rýchlymi protiútokmi, ktoré zakončoval Vlado Huňák sa dostali do vedenia 3:0. Zaskočení štvrtáci narážali na výbornú obranu, za ktorou vyťahoval skvelé zákroky Patrik Bužo. Na druhej strane podržal svoj tím dôležitými zákrokmi aj Šimon Kuruc, a tak sa jeho spoluhráči mohli spamätať a v závere polčasu konečne prestrelil brankára prvákov Gallik - 1:3. Po zmene strán zavŕšil Vlado Huňák svoj hattrick a zdalo sa rozhodnuté... no to by neboli LOS BLANKOS! Najprv Juraj Habina a potom Roman Piskor predsa len prekonali skvele chytajúceho Patrika Buža - 3:4, potom v nájazde Vlado Huňák neprekonal Šimona Kuruca, nepodarilo sa mu to ani po spolupráci s Emilom Vidličkom, následne Bužo zobral vyrovnanie z kopačky Romanovi Piskorovi, Šimon Kuruc zázračným zákrokom zase Vladovi Huňákovi, aby v hektickom závere 27 sekúnd pred koncom z nenápadnej akcie presnou strelou vyrovnal Juraj Habina. 

      Nasledovalo 5 minútové predĺženie, skvelý zákrok brankárov a parádny "angličák" Braňa Orosiho, ktorý by pokojne mohol kandidovať na "gól roka" - Bavori viedli 6:5. Diváci boli vo vare a túžili po penaltovom rozstrele, ku ktorému ich priblížil 35 sekúnd pred koncom nechytateľnou strelou zo 6 m Dominik Gallik. V závere predĺženia prváci stratili loptu, štvrtáci sa dostali pred ich pokutové územie a Habinovu polostrelu - poloprihrávku nadvihol Peter Lipták ponad brankára do ľavého "vinkľa" - 7:6, do konca zápasu zostávala 1 sekunda!!! Z rozohrávky Bavori už nevyťažili nič, ich trpká finálová prehra nevdojak pripomenula prehru našich hokejistov s Nemeckom... LOS BLANKOS tak zavŕšili svoju senzačnú miniligovú úspešnosť - 4 sezóny - 4 tituly! Gratulujeme!!!        

     • Stretnutie s urológom

     • 24. mája 2019 žiaci II.F, II.M a I.K sa zúčastnili prednášky na tému: Pohlavné ochorenia. MUDr. Cyril Fedor vysvetlil žiakom poslanie i hlavnú náplň práce oddelenia Urológie,  aké ochorenia sa môžu u chlapcov a mužov ich veku vyskytnúť, ako aj príčiny a možnosti liečby karcinómu semenníkov. V prípade, že sa rakovina podchytí včas, úspešnosť jej liečby je cez 90% a preto radšej takto  preventívne. 

     • Oznam pre chlapcov II. ročníka

     • Dňa 24.05.2019 so začiatkom o 7.45 hod. na 1. vyučovacej hodine v Spoločenskej miestnosti SOŠD sa uskutoční prednáška pre chlapcov II. ročníka (II.F, II.A, II.M).

      Témou prednášky: Pohlavné ochorenia, prednášateľ: MUDr. Cyril Fedor.

     • Mafia na Slovensku

     • 25. apríla 2019 8 študentov našej školy z tried II.M (Milan Valčo) a III.M  (Mário Bilý, Radoslav Čubiňák, Peter Konečný, Tomáš Kozák, Stanislav Malý, Ján Marijov a Marcel Šimko) sa v popoludňajších hodinách zúťastnili besedy "Mafia na Slovensku". Podujatie sa realizovalo v rámci projektu Vranovské knihodni v priestoroch Hornozemplínskej knižnice vo Vranove nad Topľou. Prednášateľom bol pán Gustáv Murín z Bratislavy. Pôsobí ako vedecký pracovník na Katedre botaniky Prírodovednej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. Publikoval desiatky článkov a rozhovorov z oblasti kultúry a biológie.

     • Celoslovenská zbierka

     • Dňa 15.05.2019 bude prebiehať celoslovenská zbierka pre pacientov so sklerózou multiplex, ktorí trpia chronickým zápalovým ochorením centrálneho nervového systému.

      Tejto zbierky sa zúčastnia aj naši žiaci prvého ročníka:

      I.A – Maroš Piatak, Adam Bačik

      I.F- Matúš Goron, Vladislav Trecak

      I.M – Richard Baník, Stanislav Kozák

      Ď A K U J E M E !