• Ponuka voľných miest pre II. kolo prijímacieho konania

     • Dotazník RMPK - fungovanie ŽŠR na školách.

     • Rada mládeže Prešovského kraja RMPK

       

      Milí koordinátori, koordinátorky ŽŠR, milí žiaci.

      Od dnešného dňa až do konca aktuálneho školského roka realizujeme veľký prieskum o žiackych školských radách v Prešovskom kraji.

      Cieľom tohto prieskumu je zistiť povedomie o fungovaní žiackych školských rád (ďalej len ŽŠR) na stredných školách v Prešovskom kraji.Našim cieľom je zozbierať minimálne 20 odpovedí z každej strednej školy v Prešovskom kraji. 

      Váš názor je pre nás veľmi dôležitý, preto budeme vďační, ak sa pridáte. Vyplnenie dotazníka Vám nezaberie viac ako 5 min. Môže ho vyplniť každý študent a pedagóg strednej školy v Prešovskom kraji do 30.6.2020.Pre relevantnosť zistení o ŽŠR na stredných školách v kraji nám pomôže zozbierať čo najviac odpovedí. Preto budeme vďační ak tento dotazník: 

      - zazdieľate dotazník do vašich školských facebookových skupín   

      - prezdieľate na facebook stránke školy  - rozpošlete e-mailom alebo messengerom medzi vašich kolegov a žiakov

      - zavesíte na Edu page / webstránku školy   

      Link na dotazník: https://bit.ly/2XaeN04 V prípade potreby posielame v prílohe podpornú grafiku.

      My dotazník spracujeme a o výsledkoch budeme spätne informovať všetky stredné školy v Prešovskom kraji, Odbor školstva Prešovského samosprávneho kraja a Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR.Ďakujeme za váš čas pri jeho vypĺňaní a za zdieľanie informácie medzi žiakov a kolegov :)

      S pozdravom,

      Mgr. Marianna Potanovičová

      Predsedníčka RMPK

       

      Prosím o vyplnenie a zaslanie. Link na dotazník:https://bit.ly/2XaeN04. Ďakujeme!

     • ActivQuiz

     • Milí  predsedovia Žiackych školských rád, milí študenti,

      v čase obmedzení spôsobených opatreniami voči COVID 19 sme i my reagovali v rámci našich plánovaných aktivít pre mladých zvlášť zameranýchpre žiakov SŠ v Prešovskom kraji.

      Rada mládeže Prešovského kraja a Iuventa - Slovenského inštitútu mládeže prichádza s ponukou a príležitosťou pre žiakov zapojiť sa doaktivity: ActivQuiz

       

      ActivQuiz je olympiádou ŽŠR ako nový aktívny kvocient žiaka strednej školy aktivizujúceho sa v ŽŠR. Jedná sa o zábavný vedomostný kvíz, ktorý preverí informácie (nielen) o fungovaní ŽŠR, ale aj prehľad o aktuálnom dianí vo svete. Cieľom aktivity je podporiť vzájomné sieťovanie ŽŠR v kraji a zlepšiť efektívne fungovanie ŽŠR v krajoch, rozvoj vedomostí a získanie nových poznatkov a informácii i prostredníctvomneformálneho vzdelávania.

      Kvíz sa uskutoční prostredníctvom internetových aplikácií Zoom a Kahoot. 

      Je určený pre členov ŽŠR ako aj pre žiakov, ktorých tieto témy zaujímajú.  Žiaci sa doň môžu prihlásiť prostredníctvom priloženého onlineformulára, kde si zároveň vyberú aj skupinu, v ktorej budú súťažiť. 

      Najlepší riešitelia kvízu budú pozvaní v jeseni na spoločné Krajské kolo v Prešove.

      Víťazi každého kola môžu získať hodnotné ceny :-)

      Prihlásiť sa je potrebné do 11.5. 2020 do 12:00.

       

      Link na prihlasovanie: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe8Wrs2P4mwESDYdS8Y7rvzV7ihkkULjzjuvbfavZ_97o8G5w/viewform    

       

       

      Rada mládeže Prešovského kraja,www.rmpk.sk

      https://www.facebook.com/rmpk.po/Vajanského 17, 

      080 01  PrešovTel.: +421 908 285 263

       

     • OZNAM

     • Podľa pokynov MŠVVaŠ SR zostávajú všetky školy zatvorené až do odvolania. Písomné maturity v tomto školskom roku nebudú realizované. Ústna forma internej časti by sa mala uskutočniť najskôr o dva týždne od obnovenia výučby najneskôr do 30.júna 2020. Prihlášky na stredné školy je možné podať do 15. mája 2020 bez potvrdenia od lekára. Prijímacie skúšky na stredné školy sa uskutočnia najneskôr do 30. júna 2020. Je potrebné si uvedomiť, že prerušenie prezenčnej výučby nie sú prázdniny. Vo vyučovaní pokračujeme dištančnou formou. Je preto potrebné sledovať edupage, fb, msg, mail, kde vám učitelia posielajú študijné materiály. Sledujte tiež vzdelávacie programy na Dvojke a nový vzdelávací portál www.ucimenadialku.sk.

     • Maturitná skúška

     • Podľa usmernenia ministerky školstva sa externá časť  a písomná forma internej čast presúva na obdobie od 31. marca 2020 do 3. apríla 2020. EČ a PFIČ zo slovenského jazyka a literatúry sa uskutoční dňa 31.3.2020 ( utorok) a EČ a PFIČ z cudzích jazykov dňa 1.4.2020 ( streda).

     • OZNAM

     • Z dôvodu plnenia opatrení na zabránenie šírenia koronavírusu  majú žiaci SOŠD zajtra 13.3.2020 (piatok) riaditeľské voľno. Od pondelka 16.3. 2020 sú všetky školy na Slovensku zatvorené na 14 dní, teda  vyučovanie nebude prebiehať. V prípade priaznivého vývinu situácie nástup do školy 30.3.2020       (pondelok). O konaní EČ a PFIČ  MS vás budeme včas informovať. Žiadame vás, aby ste počas dvojtýždňovej karantény dodržiavali  opatrenia Ústredného krízového štábu a neohrozovali  svoje zdravie a zdravie svojich blízkych a spoluobčanov.

     • OZNAM

     • Milí študenti,

      jarné prázdniny končia a tak plní energie, síl a ...radosti (?) nastupujeme v pondelok do školy. Vzhľadom na novovzniknutú hygienickú situáciu vyučovanie v pondelok začneme triednickou hodinou. Následne po triednickej hodine bude vyučovanie klasicky prebiehať podľa rozvrhu. Týka sa to aj žiakov vykonávajúcich odbornú prax v našich dielňach. Tí žiaci, ktorí v pondelok vykonávajú prax na pracoviskách zamestnávateľských subjektov, nastúpia normálne na pracoviská u zamestnávateľov. POZOR : AK NIEKTO Z VÁS NAVŠTÍVIL V PREDCHÁDZAJÚCOM TÝŽDNI ŠTÁT, ALEBO OBLASŤ S VÝRAZNÝM VÝSKYTOM KORONAVÍRUSU A POCIŤUJE SUBJEKTÍVNE ZDRAVOTNÉ KOMPLIKÁCIE SPOJENÉ SO ZVÝŠENOU TEPLOTOU, NECH NEJDE DO ŠKOLY A PRED TÝM NECH KONTAKTUJE TELEFONICKY SVOJHO TRIEDNEHO UČITEĽA, KTORÝ S NÍM DOHODNENE ĎALŠÍ POSTUP.

      V pondelok sa teda v škole vidíme, príjemný zbytok víkendu!

       

     • Leicester IV.M - "Old boys" Klenoty SOŠD 5 : 4

     • Leicester IV.M   -   "Old boys" Klenoty SOŠD      5  :  4

      Góly:  M. Balog 3, Žipaj 2,   -   Hajduch 4

      Žlté karty:  - - - -    -    - - - -

      Rozhodca: bez rozhodcu,                         Zápis: bez služby (II.A neprišla),                    Foto: M. Balog (IV.M)

      Zostavy:   IV.M:  Minár, -  Gordan, M. Balog, Hlad, Žipaj   

                        Klen:  Vaterka, - Čačko, Kováč, Truchan, Klapák, Hajduch  

                      

      Komentár:  Od začiatku to bol mimoriadne vyrovnaný zápas, štvrtáci mali loptu častejšie pod kontrolou, no Klenoty boli nebezpečnejšie. Po úvodnom góle "starých pánov" sa dvakrát presadil Miro Balog a otočil skóre. Ján Hajduch síce vyrovnal no na prestávku išli spokojnejší štvrtáci s vedením 3:2. Druhý polčas to bol tuhý boj, za stavu 3:3 boli štvrtáci v únikoch 2x rýchlejšie pri lopte ako brankár Klenotov a ušli na 5:3. Klenoty v závere už len skorigovali stav na rozdiel gólu, vyrovnať sa im však už nepodarilo. 

     • FK Družstevník Kofola I.M - THC TYM I.G 5 : 13

     • FK Družstevník Kofola I.M   -   THC TYM  I.G      5  :  13

      Góly:  Vasiľ 2, Piatak 2, Nemčík 1,   -   Bakai 10, M. Vidlička 2, Dadej 1

      Žlté karty:  - - - -    -    Bakai

      Rozhodca: J. Hajduch,                         Zápis: Š. Šimko (I.A),                    Foto: M. Palfi (I.A)              Zostavy:   I.M:  D.Dzuričko, -  Vasiľ, Nemčík, Marek Piatak   

                        l.G:  Eštok, - Dadej, Goroľ, M. Vidlička, Bakai  

                      

      Komentár:  Od úvodu sa hral úplne vyrovnaný zápas a na prvý gól sa čakalo takmer 8 minút. Potom sa I.G dostala do vedenia, no "Kofoláci" sa držali na dostrel a do prestávky držali tesné skóre 3:4. Potom však na prekvapenie zápas úplne ovládla I.G a I.M sa nič nedarilo. Kazili prihrávky, vpredu nič nevymysleli, a keď sa dostali do šancí stroskotali na obetavých obrancoch a brankárovi Géčky. Na druhej strane hviezdil Jozef Bakai a zaznamenal 10 gólov, čo ho posunulo na priebežné 2. miesto v tabuľke strelcov. V záverečnej minúte sa I. M úplne rozhádala,  rezignovala a nechala súpera streliť 2 lacné góly čo jej hráčov nectí! 

       

     • "Old boys" Klenoty SOŠD - THC TYM I.G 18 : 4

     • "Old boys" Klenoty SOŠD   -   THC TYM  I.G      18  :  4

      Góly:  Hajduch 11, Truchan 5, Čačko 2,   -   Bakai 3, M. Vidlička 1

      Žlté karty:  - - - -    -    - - - -

      Rozhodca: bez rozhodcu,                   Zápis: neznámy divák zo ZŠ,                 Foto: neznámy divák zo ZŠ               

      Zostavy:   Klen:  Vaterka, -  Čačko, Truchan, Višňovský, Hajduch   

                        l.G:    Eštok, Dadej, Goroľ, M. Vidlička, Bakai  

                      

      Komentár:  Na úvodný gól J. Hajducha síce prváci expresne rýchlo odpovedali podarenou strelou M. Vidličku, ale potom sa v medzihre akoby vytratili, v útoku strácali lopty a Klenoty mohli prejsť na svoju typickú hru - získané lopty v obrane smerovali na J. Hajducha, ktorý sa vpredu z brejkových situácií už vie presadiť! Napriek výraznému rozdielu v skóre predviedli brankári prvákov Eštok a Goroľ niekoľko neuveriteľných zákrokov a vychytali ešte asi 6 - 7 čistých gólových príležitostí "starých pánov". 

     • Grantový program ŽŠR

     • V decembri 2019 členovia ŽŠR podali žiadosť o Grantový program "zlepsimeto", ktorý bol úspečným.Vďaka úsilia členov ŽŠR sa budete tešiť lavičkám, ktoré vám spríjemnia hodiny TSV, voľné hodiny alebo prestávky počas vyučovania.

     • Lyžiarsky výcvik Donovaly

     • Od pondelka 17.2. do piatku 21.2. 2020 sme zrealizovali lyžiarsky výcvik plný zážitkov pre našich prvákov. Viac fotoprezentácia:

     • Stretnutie žiakov II.F a II.M s duchovným otcom Pavlom Boberom

     • Láska na prvý pohľad neexistuje. Na 1. pohľad existuje PRÍŤAŽLIVOSŤ.  Láska je, keď som schopný položiť život za druhého. Ako Ježiš Kristus. Dať seba za druhých. Je to obeta. A o tom to manželstvo je – milujem. Manželstvo nie je o papieri, ale o rozhodnutí. Manželstvo je o tom, že dávam seba.  Láska musí byť darovaná a daná inému. Je to vedieť dávať a a vedieť  prijímať, ako napr. kyticu kvetov. Tieto slová o láske a manželstve patria otcovi duchovnému Pavlovi Boberovi, ktorý sa stretol s našimi žiakmi z II.F a II.M v priestoroch Hornozemplínskej knižnice 12.2.2020 v rámci Národného týždňa  manželstva. Úžasná a nezabudnuteľná akcia, za ktorú usporiadateľom i otcovi Pavlovi Boberovi zo srdca ďakujeme.

     • Manželstvo je stále in

     • V rámci Národného týždňa manželstva žiaci II.Fa II.M sa zúčastnia  besedy: "Manželstvo je stále in", ktorá sa uskutoční 13.februára 2020 v MsDK vo Vranove nad Topľou. Zraz žiakov bude vo vestibule SOŠD po 2. vyučovacej hodine.

     • Leicester IV.M - THC TYM I.G 17 : 4

     • Leicester IV.M   -   THC TYM  I.G      17  :  4

      Góly:  Žipaj 8, M. Balog 6, Dudáš 3,   -   Bakai 2, Bužo 1, Goroľ 1

      Žlté karty:  - - - -    -    - - - -

      Rozhodca: J. Hajduch,                   Zápis: J. Hajduch,                 Foto: M. Vaterka                 

      Zostavy:   lV.M:  Minár, -  M. Balog, Dudáš, Žipaj   

                        l.G:    Eštok,  -  Dadej, Bužo, Goroľ, Bakai  

                      

      Komentár:  Na začiatku to bol boj o každú loptu a prváci štvrtákom nič nedarovali. Aj preto sa Leicester celú polovicu prvého polčasu nevedel dostatočne presadiť. Potom však začali prváci postupne kondične odpadávať slabšie sa vracať do obrany a kombinačnejším štvrtákom nestíhali rýchlostne konkurovať. V druhom polčase už Žipaj a spol dominovali a viacerými peknými akciami a gólmi prikrášlili svoje víťazstvo.