• Kritické myslenie - ako na to

     • V piatok  12.11.2021 sa žiaci II.M zúčastnili workshopu „Kritické myslenie – ako na to“. S pánom Žilkom z Iuventy  sa zamýšľali nad tým, čo je formálnym a čo neformálnym vzdelávaním a čo si predstavujú pod pojmom kritické myslenie. Aktivita o čarodejoch im pomohla pochopiť podstatu kritického myslenia a uvádzali si aj príklady z bežného života.

     • Workshop - Bezpečne na internete

     • K internetu má dnes prístup skoro každý, spája nás, ponúka rôzne druhy informácií, dáva nám pocit anonymity. Ale je to naozaj tak? Aké to prináša riziká? Na tieto aj ďalšie otázky bolo zamerané vzdelávacie podujatie Bezpečne na internete pre žiakov II.A, ktoré sa uskutočnilo 12.11.2021 v priestoroch našej školy.

      Lektorom workshopu bol Damián Žilka, skúsený lektor z Rady mládeže Prešovského kraja. Pán Žilka predstavil žiakom bezpečnosť na internete v užšom slova zmysle, poukázal na najčastejšie chyby a ako im predchádzať pri používaní internetu. Ďakujeme PhDr. Gabriele Vaškovej z Informačného a vzdelávacieho inštitútu, ktorá je koordinátorkou takýchto workshopov, za možnosť zrealizovania tejto vzdelávacej aktivity.

      (MS, koordinátor DP)

     • 200 ton z lesa von - Juskova Voľa

     • Tak takéto prekvapenie čakalo našich žiakov Sama Chovana (I.A), Šimona Balogáča (II.M), Dávida Puškára (II.M) a Matúša Gorona (IV.F), na Juskovej Voli, kde uskutočnili poslednú čistiacu aktivitu v roku 2021, v rámci projektu 200 ton z lesa von. Hneď na úvod objavili v lese vyhodené WC aj umývadlo, krátko potom veľkú a malú pneumatiku, kusy strešnej krytiny a ďalší odpad, ktorý dokopy dal hmotnosť 185 kg. Veľmi nám pomohol starosta obce pán Jozef Lukačin, ktorý odpad odviezol na prívesnom vozíku, čím zberačom ušetril čas aj námahu a mohli na záver akcie aj krátko poopekať. Ku nazbieraným kilogramom prispel aj pán učiteľ Hajduch, ktorý spolu s deťmi a manželkou, pri prechádzke lesom pár dní predtým, vyzbieral a odniesol z lesa 20 kg odpadu. Naša škola tým pádom v roku 2021 odstránila z lesov v okolí Vranova nad Topľou 2960 kg odpadu, čo teda rozhodne nie je málo! Veľká vďaka patrí všetkým žiakom, pedagógom aj vedeniu školy, ktorí sa na takejto dobrej a prospešnej veci podieľali!  

     • Šiškiáda 2 - fotogaléria

     • Prvé miesto - III.F, druhé miesto - II.A, tretie miesto - III.M a na  štvrtom miete  skončili II.M. Všetkým zúčastneným blahoželáme, šišky chutili, boli skvelé a vy ešte lepší. Ďakujeme.

     • Oznam pre výdaj samotestov pre zákonných zástupcov SOŠD

     • Od dňa 8.11.2021 /pondelok/ od 8.00 do 14.30 hod. sa uskutoční výdaj AG - samotestov pre zákonnývh zástupcov žiakov, ktorí si ich vopred objednali na základe objednávky. 

      Objednať si testy je možné do štvrtka 11.11.2021.

      Kontaktná osoba: Ing. Jozef Fenik 0915 573 216.

      Dôležité upozornenie:

      Výsledok vykonania samotestu je potrebné oznamovať škole prostredníctvom EDUPAGE, eškoly, emailom alebo SMS - triednemu učiteľovi, prípadne písomným potvrdením. Pri nedodržaní tejto spätnej väzby nebude možné tieto testy vydávať.

     • Pečie celé Slovensko, pečie aj SOŠ drevárska

     • Šiškiáda 2

      Dátum realizácie: 9.11.2021

      Miestnosť – Spoločenská miestnosť pri SOŠ drevárskej vo Vranove nad Topľou

      Čas realizácie: 8.00 hod. – 10.00, max. 10.15 hod.

      Čas hodnotenia:  10.30 hod.

       

      Pedagogický dozor:

      1. vyučovacia hodina – Ing. Jakub Kováč

      2. vyučovacia hodina – Ing. Miroslav Vaterka

      3. vyučovacia hodina – Ing. Vierka Šestáková

      4. vyučovacia hodina: Ing. Jakub Kováč

       

      Hodnotiaca komisia:

      Ing. Igor Šesták – riaditeľ školy

      Dávid Kulman – žiak II.A, člen ŽŠR

      Viktória Ivančáková – žiačka IV.F

      Mária Novakovská – zamestnanec  školy

       

      Komentátor: Vladislav Trecak – predseda ŽŠR

       

      Online vysielanie – link nájdete na facebookovej stránke školy

       

     • Kyberšikana

     • 4.11.2021 sa v priestoroch našej školy pre žiakov zrealizovala prednáška na tému Kyberšikana. Prednášajúcou bola preventistka z ORPZ vo Vranove n/T Zuzana Gojdová. 

     • Oznam pre objednanie AG - samotestov

     • Od dňa 5.11.2021 je možnosť objednať si AG - samotesty pre zákonných zástupcov žiakov SOŠD /5ks samotestov na žiaka/

      Objednať si AG - samotesty je možné pre všetkých, ktorí o nich majú záujem. To znamená, pre tých ktorí ich mali už predtým, respektíve aj noví záujemcovia.

     • DRUHÁ ŠIŠKIÁDA - 9.11.2021

     • Kedy?                                     Budúci  utorok 9.11.2021

                                                     Kde?     Spoločenská miestnosť pri SOŠD

                                                     Kto?      Tímy: II.M, III.M, II.A

      Ak si súťaživý typ, rád kuchtíš, ochutnávaš a zvŕtaš sa v kuchyni, prihlás sa u Vlada Trecaka ešte dnes (3.11.2021) do 13.00 hod.

      Podmienky súťaže: je potrebné doniesť si jednoplatničku, misu veľkú i malú, kastról na vysmážanie a chuť do práce. Ingrediencie ti poskytne škola.

      Tak čo, ešte váhaš???

      Volaj, messengeruj, daj o sebe vedieť. Tešíme sa na teba!  

       

     • Zbierka pre nášho spolužiaka - vyhodnotenie

     • Dnes, 2. novembra 2021 sme odovzdali výnos z celoškolskej zbierky pre nášho spolužiaka Mária z II.A triedy. Celkovo sa vyzbieralo a odovzdalo 221€. Veríme, že aj táto suma, ktorou sme tejto rodinke prispeli,  pomôže. Ďakujeme všetkým.

     • Vyhodnotenie šiškiády 2021

     • Tak čo, chutili? Do súťaže o naj šišky drevára/drevárky sa zapojilo 5 súťažiacich: Vladislav Trecak so svojimi čokošiškami, Dominik Dzuričko s pudingšiškami, Janka Kováčová s malinošiškami, Dávid Lapčák so šišky-šiškami a Dávid Kulman s cukríkošiškami. A výsledok? Víťazom tejto súťaže sa stal náš spolužiak Dávid Kulman, ktorému z celého srdca blahoželáme. Veľké poďakovanie patrí všetkým, ktorí včera neleňošili, vyprážali a chystali svoje dobroty pre svojich spolužiakov. Poďakovanie patrí aj pomocným silám - Viktórii Ivančákovej a Emke Kachmanvej za pomoc, úsmev a ochotu pri súťaži.