• 200 ton z lesa von na Hlinnom

     • Ďalších pár kíl ubudlo z 200 ton, vďaka stredajšej aktivite našich žiakov v "chotári" obce Hlinné. 23.6.2021, hneď ráno, sa Mário Hobľák, Jakub Lukčo, Šimon Balogáč, (všetci I.M), Mário Šafran (I.A), Henrich Dragula (obaja II.F), Jakub Varechaj. Marek Palfi, Daniel Sapara (všetci II.A), Marek Kalman (II.G), Jakub Kochan (I.G) spolu s učiteľmi Ing. Radom a Ing. Vaterkom pustili do "prehliadky terénu". Okrem horúčavy im postupne vyrážala dych čistota lesov v okolí obce, keď počas 2 hodín nazbierali len 1 vrece odpadu, zato však narazili na skupinky ľudí, ktorí kosili, upratovali na chodníkoch, aj v lese pri altánku. A tak nečudo, že až na záver objavili na okraji lesa za veľkou lúkou nad obcou odpadky, ktorými naplnili ešte ďalšie 4 vrecia. Spolu 42 kg odpadu. Vidno, že v Hlinnom sa o svoju obec starajú!

     • Akcia: "Čistá rieka" - 200 ton z lesa von

     • "200 ton z lesa von" - Vo štvrtok 10.6.2021 sa 26 členná skupinka žiakov III.F a I.M a 2 učiteľov  SOŠD presunula ku rieke Topľa, aby skontrolovala, ako to vyzerá v jej okolí. Napriek tomu, že tu v úseku za priemyselným parkom našli podstatne menej neporiadku ako v minulých rokoch, naplnili odpadom 11 vriec, odniesli 2 pneumatiky, čo spolu dalo hmotnosť 96,5 kg. Vrecia odniesli na Zberný dvor vo Vranove nad Topľou. Ď A K U J E M E!

     • Na Banskom padol rekord!

     • V stredu 16. júna sa naši žiaci naozaj pochlapili. Gabo Tomkovič, Mário Hobľák, Šimon Balogáč a Jakub Lukčo z I.M a Braňo Jacko z III.M spolu s Ing. Michalom Radom, Miroslavom Vaterkom a Petrom Nálešníkom v rámci projektu 200 ton z lesa von vypratali z lesa na Banskom spolu 562 kg odpadu! Je to zatiaľ najviac v rámci jedného zberu! Pomocou vŕtačky, hákov a lán vytiahli z bahnitého terénu 10 veľkých pneumatík a odgúľali ich ku ceste, kde sa už o ich odvoz a likvidáciu postará obec Banské!  Vďaka aj starostovi obce pánovi Stanislavovi Malošovi za ochotu, ústretovosť a spoluprácu!

     • Naši zberači na Novej Kelči

     • V piatok 4. júna sa skupinka žiakov z III.F - Vlado Trecák, Michal Cipa, Patrik Daniš a Filip Bohanič spolu s pani Ing. Bujkovou pustili do boja s neporiadkom v lesnom poraste za odstavnou plochou pre autá v časti "Kelčianka" pri obci Nová Kelča. Statoční bojovníci s odpadom boli veľmi nemilo prekvapení zistením, čo človek, dokáže urobiť s prírodou a ako si neváži toto krásne Božie dielo. Za viac ako dve hodiny vyzbierali v tejto silne znečistenej lokalite 120 kg odpadu - 14 vriec a podľa ich vlastných slov, by sa odpadom dalo naplniť ešte aj dvojnásobné množstvo vriec... Veľká vďaka všetkým piatim za odolnosť, pracovitosť a ochotu pomôcť! 

     • Návrat pod Zamutovské skaly

     • Zhruba pred mesiacom našli žiaci našej školy pod Zamutovskými skalami pozostatky karosérie starého auta. V stredu 2.6.2021 sa vo veľke sile - 37 žiakov + 3 pedagógovia vrátili na toto miesto, aby urobili s odpadom poriadok. Vďaka ich ochote a vynaloženej námahe sa 208 kg kovového šrotu, spolu so 140 kg iného odpadu konečne ocitlo na mieste, kam v skutočnosti patrí. Vďaka vedeniu školy, ktoré zabezpečilo odvoz a Zbernému dvoru vo Vranove nad Topľou, ktorý nám s odpadom pomohol, sa dobrá vec podarila a lesy v okolí nášho mesta môžu zase o čosi slobodnejšie dýchať!