• Pozvánka na Uchaľak

     • Pozývame žiakov prvého ročníka aj ich triednych učiteľov na Uchaľak, ktorý sa uskutoční 18.12.2019 v učebni č. 77. 

      Rozpis aktivít:

      1. - 2. vyučovacia hodina: I.M 

      3. - 4. vyučovacia hodina: I.F

      5. - 6. vyučovacia hodina: I.A

      Tešíme sa na vás!                                                              ŽŠR

     • Leicester IV.M - Tirpákovci II.M 12 : 2Biely Balet I.A - Bavori II.A 0 : 5 kontumačne prváci na zápas pre nedostatok hráčov nenastúpili.

     • Leicester  IV.M   -   Tirpákovci  II.M       12  :   2

      Góly:  Žipaj 5, M. Balog 4, Dudáš 2, Gordan 1,   -   Habina 2

      Žlté karty:  - - - -    -    - - - -

      Rozhodca: J. Hajduch,              Zápis: J. Hajduch,             Foto: F. Tomory (I.M)                 

      Zostavy:   IV.M:  Minár,  -  Gordan, M. Balog, Dudáš, Žipaj   

                        lI.M: R. Baník,  -  B. Juhás, Habina, S. Kozák, Smoliga  

                      

      Komentár:  V prvom zápase zimnej časti sa štvrtáci zostra pustili do Tirpákovcov, ktorí nestíhali dostatočne reagovať na ich rýchlu kombinačnú hru a pohyblivosť. Keď sa už zdalo, že Patrik Minár si môže udržať čisté konto sa dvakrát trafil Marek Habina a pokazil brankárovi Leicestru radosť z nuly na svojom konte! 

      Biely Balet I.A  -  Bavori  II.A       0  :   5     kontumačne

            prváci na zápas pre nedostatok hráčov nenastúpili. 

     • Staň sa kadetom.

     • Dňa 4.12.2019 sa pre žiakov IV.A triedy zrealizovala prednáška s JUDr. Annou Katreničovou z OR PZ vo Vranove n/T, ktorá priniesla maturantom všetky informácie potrebné pre vstup do Policajného zboru. Ďalšie stretnutie na tému Staň sa kadetom zrealizujeme v januári pre žiakov IV.M triedy. (koordinátor drogovej prevencie MS)

     • AIDS, Diabetes

     • 5.12.2019 sa na našej škole školilo. K naším žiakom zavítala pani MVDr. Marta Jalčová, PhD. z  Regionálneho úradu verejného zdravotníctva vo Vranove nad Topľou. Stretnutia s ňou sa zúčastnili žiaci druhého ročníka (II.F a II.M) a témami diskusie boli civilizačné ochorenia AIDS a Diabetes. 1.12. si každoročne pripomíname Svetový deň AIDS. V tento týždeň si ho pripomíname aktivitami zameranými na informovanie verejnosti aj žiakov o tomto ochorení, predovšetkým o možnostiach jeho prevencie.  Mladých ľudí v poslednom čase  trápi aj druhé ochorenie – diabetes  mellitus (cukrovka), ktorá je spôsobená nedostatkom alebo úplnou absenciou inzulínu v organizme.  Pani Dr. Jalčová hovorila o tom, ako spoznáme diabetes – o jeho príznakoch, čo je to tzv. diabetická noha, čo je základom predchádzania tejto choroby.  Touto cestou by sme sa jej chceli poďakovať za cenné informácie.

     • 1. december - Svetový deň boja proti AIDS

     • Každoročne sa naša škola zapája do celoslovenskej kampane boja proti AIDS organizovaním besedy s pracovníčkami Regionálneho úradu verejného zdravotníctva. Tohto roku sa bude týkať žiakov II.F a II.M na 2. a 3. vyučovacej hodine 5.12.2019 v Spoločenskej miestnosti pri SOŠD.