• Dni nezábudiek 2019

     • Pri príležitosti Svetového dňa duševného zdravia 2019 bude zorganizovaná celoslovenská  zbierka DNI  NEZÁBUDIEK  2019. Podporiť ju môžete zakúpením modrého kvietku ako symbola zraniteľnosti duše od 2. októbra  2019 do 6. októbra 2019 prostredníctvom dobrovoľníkov v uliciach  miest Slovenska.  Našu školu budú zastupovať žiaci tried III.M a II.A.

      2. október 2019: Samuel Lelič, Daniel Merjavý (III.M),

      3. október 2019: Peter Baranský, Milan Valčo (III.M),

      4. október 2019: Stanislav Pirko, René Balog (III.M), Adam Bačík, Maroš Piaták (II.A).

     • Futbalový turnaj "O pohár riaditeľa SOŠD"

     • V piatok 27.9. sa konal už 7: ročník futbalového turnaja, ktorý naša škola usporadúva pre žiakov základných škôl z Vranovského okresu. O pohár riaditeľa SOŠD Vranov si zahralo 7 mužstiev zo základných škôl z Lúčnej, Soli, Čaklova, Slovenskej Kajne, Vyšného Žipova, Nižného Hrabovca a Zámutova.

         Účastníci hrali v dvoch skupinách, následne sa tímy z prvých dvoch miest stretli v semifinále, porazené mužstvá si zahrali o 3. miesto, víťazi o celkové prvenstvo. A o tom, že to boli poriadne dramatické zápasy svedčia aj výsledky:

          V prvom semifinále ZŠ Zámutov dokázal otočiť nepriaznivo sa vyvíjajúci zápas s ZŠ Čaklov z 0:3 na 3:3 a v penaltovom rozstrele zvíťazil 5:4. Druhé semifinále prekvapivo ZŠ Nižný Hrabovec proti favoritovi zo ZŠ Lúčna dotiahol po výsledku 1:1 taktiež do penaltového rozstrelu, v ktorom však boli úspešnejší hráči a hráčky Lúčnej v pomere 2:1. V zápase o tretie miesto nešťastníci z Čaklova opäť v záverečných sekundách prišli o víťazstvo aj remízu, keď prehrali 3:4 a bronzovú priečku obsadil Nižný Hrabovec. Vo finále zvíťazila ZŠ Lúčna nad prekvapením zo Zámutova 3:1.

        Najlepším strelcom sa stal Tomáš Giňo zo ZŠ Čaklov s 12 gólmi, najlepším hráčom Anton Kováč zo ZŠ Slovenská Kajňa a najlepším brankárom Lukáš David zo ZŠ Zámutov. Víťazom blahoželáme! Všetkým mladým futbalistom ďakujeme za účasť, fair - play hru a športový prístup. Tešíme sa na vás zase o rok.

     • Okresné kolo v cezpoľnom behu.

     • Študenti SOŠD Gabriel Ondič, Jozef Senk, Marek Habina a Ján Huňák získali na tohtoročnom okresnom kole v cezpoľnom behu družstiev stredných škôl pre našu školu pekné 2. miesto. Za jednotlivcov sa Gabriel Ondič umiestnil na 2. mieste. (Mgr. Marián Smolák)

     • Vyčisti les a spoznaj ho - rozpis aktivít

     •  Milí priatelia čistého lesa, hoci nám prvá aktivita na Juskovu Voľu nevyšla kvôli zlému počasiu, nič sa nestalo! Pán Boh má pre nás určite pripravené aj krajšie dni, a preto sa na ne musíme dobre pripraviť a využiť ich. Tu je prehľad aktivít, ktoré budeme v prípade primeraného počasia realizovať. Nezabudnite na vhodné oblečenie, obuv, ktorá ľahko nepremokne, neberte si drahé veci, ktoré by ste pádom mohli zašpiniť, roztrhnúť, zničiť, rozbiť, či inak znehodnotiť.

      Takže program je nasledovný:

      streda 2.10.2019 - odchod od školy 13.00 hod - Lysá hora smerom ku rybníku pred Vyšným Kazimírom (autobus do Vranova od koliby Lysá Hora  17.01 hod)

      piatok 4.10.2019 - odchod z autobusovej stanice vo Vranove 12.20 hod - Juskova Voľa (odchod autobusu späť do Vranova 15.35 hod)  

      streda 9.10.2019 - odchod z autobusovej stanice vo Vranove 11.55 hod - Hermanovce nad Topľou (autobus späť 16.45 hod)  

      piatok 11.10.2019 - odchod z autobusovej stanice vo Vranove 12.05 hod - Davidov (autobus späť do Vranova 16.50 hod)  

      pondelok 14.10.2019 - odchod od školy 13.00 hod - zelené plochy vo Vranove, okolie Tople...

      utorok 22.10.2019 - piatok 25.10.2019 - poznávací a "čistiaci" zájazd do Malej Fatry - Terchová - Jánošíkové diery - Vrátna dolina (menoslov účastníkov uzatvoríme najneskôr 16.10.2019)

      - následné aktivity doplníme neskôr

          Kto má záujem o konkrétnu aktivitu, nahláste sa na ňu u výchovného poradcu M. Vaterku vždy najneskôr deň vopred, aby sme vedeli koľko nás bude, koľko treba rukavíc, vriec a podobne. Takže milovníci prírody program poznáte, tešíme sa na vás a hor sa, poďme robiť dobrú vec!

     • "Old boys" Klenoty SOŠD - Družstevník Kofola I.M 18:4

     • "Old boys" Klenoty SOŠD  -  Družstevník Kofola I.M     18 : 4

      Góly:  Hajduch 9, Klapák 4, Truchan 3, Kováč 1, Čačko 1   -   M. Piatak 2, Nemčík 1, Mitáč 1

      Žlté karty:  - - - -    -    - - - - 

      Rozhodca: L. Gordan (IV.A)               Zapisovateľ: J. Žipaj (IV.M)             Foto: P. Minár (IV.M)

      Zostavy:   KIen:  Vaterka,  -  Čačko, Kováč, Hajduch, Truchan, Klapák  

                          I.M:  G. Tomáš,  -  Vasiľ, Dragula, Nemčík, M. Piatak, Mitáč 

                      

      Komentár: V peknom zápase začali prváci odvážne, boli častejšie pri lopte, ale trvalo to len do stavu 1:1. Potom už posilnené Klenoty o "profíkov" majstra Petra Klapáka a učiteľa odborných predmetov Jakuba Kováča zobrali taktovku pevne do rúk a Ján Hajduch si obul strelecké kopačky. Prváci sa síce snažili, hrali pekný futbal, no Klenoty skvele bránili a nepúšťali ich do vyložených šancí. Skúsenosť zase raz vyhrala... 

       

     • THC - TYM I.G - Biely Balet I.A 5 : 11

     • THC - TYM  I.G  -  Biely Balet  I.A     5 : 11

      Góly:  Bakai 3, Pešta 1, M. Vidlička 1,   -   Senk 7, Palfi 2, Marcinko 1, T. Daňo 1

      Žlté karty:  Bakai    -    T. Daňo 

      Rozhodca: M. Vaterka                   Zapisovateľ: J. Vidlička (II.A)             Foto: E. Kachmanová (II.F)

      Zostavy:   I.G:   Dadej,  -  Bakai, Čukat, Eštok, J. Bužo, Pešta, M. Vidlička  

                         I.A:  R. Karchňák,  -  T. Daňo, Palfi, Marcinko, J. Balog, Senk 

                      

      Komentár: V druhom podstatne vyrovnanejšom zápase ukázali lepšiu kondíciu aj organizáciu hry prváci z Áčky, Kým ich kolegovia z prvej Gé vládali boli im vcelku vyrovnaným súperom, no od stavu 3:6 sa z ihriska pomaly vytrácali a ich súperi doviedli zápas bez problémov do víťazného konca. 

     • LOS LOBOS II.F - Bavori II.A 2 : 29

     • Miniliga SOŠD  -  Začala sa sezóna 2019/2020:

      LOS LOBOS  II.F  -  Bavori  II.A     2 : 29

      Góly:  Bognár 2,  -   V. Huňák 8, Tatár 8, E. Vidlička 7, J. Vidlička 3, Piatak 3

      Žlté karty:  Bognár    -    - - - - 

      Rozhodca: M. Vaterka                   Zapisovateľ: S. Kozák (II.M)             Foto: F. Cibrík (II.G)

      Zostavy:   II.F:   F. Hudák,  -  O. Tomory, Višňovský, Bognár  

                        II.A:  Vajda. Orosi,  -  J. Vidlička, E. Vidlička, Piatak, Tatár, V. Huňák 

                      

      Komentár: Štyria bojovníci z "eFky" nemali proti v plnej sile hrajúcim vicemajstrom z minlej sezóny najmenšiu šancu, a tak sa zápas odohral v tréningovom tempe. LOS LOBOS sa snažili až do konca a odmenou im boli dva čestné zásahy Bognára.  

     • Vyčisti les a spoznaj ho - aktivita č. 1

     • Je tu pozvánka pre vás všetkých, ktorí ste sa prihlásili alebo ešte sa chcete zapojiť do nášho projektu.

           V stredu 25. septembra, sa trochu poprechádzame po lesoch za Juskovou Voľou a odnesieme so sebou všetko, čo tam nepatrí a čo tam „tiežmilovníci prírody“ nanosili. Autobus zo stanice vo Vranove nám ide 12.20 hod. Prváci, sa môžu vypýtať priamo od pedagógov na brannom a prísť rovno na autobusovú stanicu. Ostatní  žiaci, ktorí majú záujem o aktivitu sa prihlásia najneskôr v utorok u výchovného poradcu M. Vaterku, kde dostanú ďalšie inštrukcie. Svojvoľný príchod bez predošlého nahlásenia účasti

      nie je možný, bude považovať za neospravedlnenú absenciu

      na vyučovaní! 

     • Vyčisti les a spoznaj ho

     • Máte radi prírodu, radi chodíte po lese, obdivujete výhľady, vodopády, leziete po skalách? Ponúkame vám účasť v krátkom, ale milom a dôležitom projekte, na ktorý nám poskytlo prostriedky Tesco, prostredníctvom svojej nadácie Pontis.

           V priebehu septembra a októbra niekoľkokrát navštívime lesy a zelené plochy v okolí Vranova, Zámutova, Hermanoviec, Juskovej Vole, Vyšného Kazimíra a budeme sa snažiť zbaviť ich všetkého odpadu, ktorý tam nemá čo robiť a ktorý cestou nájdeme. Osadíme na stromy drevené tabuľky s motivačnými nápismi na ochranu prírody a uvidíme, čo nás ešte napadne...

         V rámci spoznávania lesa a prírody na Slovensku bude v októbri pre tých najaktívnejších pripravený 3-4 denný výlet do klenotov slovenskej prírody (Západné Tatry – Roháče, Slovenský raj, Malá Fatra – Jánošíkové diery, Súľov... podľa vlastného výberu), kde budú mať zabezpečené ubytovanie a polpenziu. Kto má záujem aktívne sa zúčastniť na projekte, prihláste sa u výchovného poradcu M. Vaterku, kde dostanete bližšie inštrukcie.   

     • Oznam pre žiakov II. ročníka

     • Dňa 06.09.2019 (piatok) žiaci tried: II.A, II.M a II.F sa zúčastnia kultúrneho podujatia v MsDK „Zlatý gaštan“. Odchod žiakov zo školy:   po 2. vyučovacej hodine (9.30 hod.)

      Vedúci akcie: PaedDr. Jana Kováčová

      Dozor:

      II.A – Ing. Tokárová

      II.M – PaedDr. Kováčová

      II.F – Ing. Demčák

     • Otvorenie školského roka 2019/2020

     • Milí žiaci!

      Krásne a bezstarostné obdobie letných prázdnin sa nám skončilo. Aj keď horúce počasie tomu nenasvedčuje, je tu september. Začína sa 10 mesiacov získavania vedomostí a praktických zručností. Otvorenie školského roka sa uskutoční zajtra 2.septembra na školskom dvore o 8.15. Po úvodnom stretnutí sa prváci v sprievode majstrov OVY budú venovať poučeniu o ochrane bezpečnosti a zdravia pri práci. Ostatné triedy budú dostávať učebnice, preto je potrebné, aby ste si doniesli nejaké ruksaky, batohy, tašky a tiež písacie potreby. Od utorka 3.9. bude vyučovanie prebiehať podľa rozvrhu s výnimkou prvákov, ktorí sa budú so svojimi triednymi učieľmi venovať triednickým záležitostiam. Vyučovanie náboženskej výchovy sa začne až 9.9.2019 (  párny pondelok).

      S radosťou Vás zajtra čakáme a tešíme sa na našu celoročnú spoluprácu.