• Uchaľak I.M triedy

• Organizátor: ŽŠR, III.M

Dátum realizácie: 20.12.2018

• Ajax II.M - Bavori I.A 7 : 7

• O hodinu po prvom zápase museli druháci z Ajaxu rozlúsknuť podstatne tvrdší oriešok ako v tom prvom, zatiaľ najväčšie prekvapenie miniligy, Bavori z I.A aj bez svojich dvoch legionárov podali skvelý výkon a skvelý zápas hraný s veľkým nasadením a vo veľkom tempe sa skončil zaslúženou remízou.

Ajax  II.M  -  Bavori I.A       7  :  7

Góly: Merjavý 5, S. Valčo 1, Capko 1,   -   Tatár 5, J. Vidlička 2

Žlté karty:  - - - -     -     J. Vidlička

Rozhodca: M. Vaterka                  Foto: II.A

Zostavy:   II.M: R. Balog  -  Capko, Wilcega, Pohlodko, Merjavý, S. Valčo

I.A:  Piatak, Orosi,  -  Fako M., Tatár, J. Vidlička

• Ajax II.M - Tirpákovci I.M 12 : 4

• V predvianočnej atmosfére začala už aj zimná časť futbalovej miniligy, Ajax si poradil v peknom zápase plnom technických kúskov s Tirpákovcami, ktorí však ukázali, že v telocvični budú nebezpečnejším súperom ako vonku

Ajax  II.M  -  Tirpákovci  I.M       12  :  4

Góly: Merjavý 5, S. Valčo 3, Capko 2, Pohlodko 1, Wilcega 1,   -   S. Kozák 3, Kostur 1

Žlté karty:  - - - -     -     - - - -

Rozhodca: M. Vaterka          Zápis: neznámy expert z III.G        Foto: T. Kroka (II.M)

Zostavy:   II.M: R. Balog  -  Capko, Wilcega, Merjavý, S. Valčo

I.M: Čukat,   -   Marcinčin, R. Baník, Kostur, T. Kozák, S. Kozák

• Putujúce pero

• Pod záštitou Prešovského samosprávneho kraja, Prešovskej univerzity v Prešove, Gréckokatolíckej teologickej fakulty, Spolku slovenských spisovateľov,  prešovskej odbočky Spolku slovenských spisovateľov sa  12. decembra 2018 v priestoroch auly Gréckokatolíckej teologickej fakulty PU v Prešove uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie súťaže vo vlastnej literárnej tvorbe s názvom Putujúce pero.

Naši žiaci, František Capko – 1.F, Vladislav Trecak – 1.F, Šimon Dyľ – 1.M, Tomáš Fečko – 1. M, Matej Hudák – 1. M, Stanislav Kozák – 1.M, Tobias Kozák – 1.M, Peter Baník – 2.A, „ukoristili“ pekných osem diplomov.

Talentovaným autorom, slovami člena poroty, doc. Paľu, želáme, aby perly slova vedeli stále nachádzať a podávať ďalej.

• Beseda - Protidrogová prevencia...

• V stredu 5.12. 2018 sa na našej škole zrealizovala beseda s pracovníčkou OR PZ vo Vranove n/T na tému: Protidrogová prevencia a kriminalita mládeže. Na dvoch vyučovacích hodinách sa postupne vystriedali žiaci II.M, III.M, III.G, IV.A a IV.M. (MS)

• Olympiáda ľudských práv - vyhodnotenie

• Dňa 4.decembra 2018  sa konalo školské kolo Olympiády ľudských práv. Súťažilo 9 žiakov: Branislav Jacko – I.M, Maroš Piaták – I.A, František Capko – I.F, Diana Tabačková a Nikolas Janočo – II.F, Samuel Lelič a Tatiana Kruschová – II.M, Dávid Fejko – II.A a Marko Holp – IV.A. Prvé miesto získala Tatiana Kruschová z triedy II.M s počtom bodov 37, druhé miesto – Diana Tabačková z II.F s počtom bodov 36 a tretie Maroš Piaták z triedy I.A s počtom bodov 33. Blahoželám víťazom aj ostatným súťažiacim.

• 1. december - Deň boja proti AIDS

• 30.novembra 2018 žiaci tried III.A, III.M a I.G si pripomenuli 12. ročník celoslovenskej kampane Červené stužky. Červené stužky sú symbolom boja proti AIDS a sú symbolom 1. decembra – Svetového dňa boja proti AIDS. AIDS alebo syndróm získanej imunitnej nedostatočnosti je vždy  aktuálnym, individuálnym, dlhodobým a spoločenským problémom. Dotýka sa každého z nás. Počas tohto dňa sa rozdávajú symbolické červené stužky, organizuje sa tzv. Sviečkový pochod alebo besedy. Aj naša škola sa zapojila do tejto kampane formou  besedy s pani Velikou, pracovníčkou Regionálneho úradu verejného zdravotníctva vo Vranove nad Topľou.

• Olympiáda ľudských práv

• 4.12.2018 (utorok)  sa uskutoční Olympiáda ľudských práv.

Miesto: učebňa číslo 75.

Čas: 4.-5.  vyučovacia hodina.