• Ponuka atraktívnych študijných a učebných odborov školy

     • Beseda "Drogy a závislosti".

     • Dňa 22.3. 2018 sa v spoločenskej miestnosti SOŠD zrealizovala odborná prednáška pre žiakov I. až IV. ročníka na tému: "Drogy a závislosti". Prednášajúcou bola pracovníčka Okresného riaditeľstva Policajného zboru vo Vranove n/T, kapitánka JUDr. Anna Katreničová.

     • Pomoc pri finančnej zbierke

     • V týždni od 19.03. do  23.03.2018 žiaci našej školy budú vypomaháť  Materskému centru Slniečko vo Vranove  verejnou zbierkou v našom meste. Finančných zbierok sa zúčastnia žiaci:

      19.03.2018 Tatiana Kruschová a Peter Baník z I.M, 20.03.2018 Jozef Ferenc a Frederik Pavliško z I.F, 21.03.2018 Ľudmila Mihaľková a Damián Puchalík z II.M, 22.03.2018 Jaroslav Žipaj a Marcel Šimko z II.M a 23.03.2018 Stanislav Malý a Maroš Sepeši zII.M. Ď A K U J E M E !

      Poďakovanie od MVDr. Vierky Kulichovej:

      V dňoch od 19. – 23. marca 2018 sa vo Vranove nad Topľou konala Verejná zbierka Detské slniečka 2018 na podporu a rozvoj Materského centra Slniečko. Aj napriek nepriaznivému a chladnému počasiu v prvých dňoch zbierky sa vyzbieralo krásnych 789,32 €.

      Týmto chceme v mene celého Materského centra Slniečko vysloviť jedno veľké ĎAKUJEM všetkým, ktorí sa do tejto zbierky zapojili.Koordinátorom a vedeniu Vranovských stredných škôl (Gymnázium, Obchodná akadémia, SOŠ A. Dubčeka, SOŠ Drevárska) za poskytnutie študentov.Študentom za pomoc a ochotu zapojiť sa do tejto zbierky.A všetkým Vranovčanom za ich dobrovoľné príspevky a podporu.

      JÓNA je nezisková organizácia poskytujúca všeobecne prospešné služby. Vyzbierané prostriedky budú použité na podporu činnosti a aktivít v Materskom Centre Slniečko. Aj vďaka Vám budeme môcť zlepšiť naše služby a aj naďalej robiť radosť mamám, najmenším ratolestiam a rodinám v našom regióne.

      Zbierka Detské slniečka 2018 bola zaregistrovaná na Okresom úrade vo Vranove nad Topľou pod číslom OU-VT-OVVS-2018/003159-02 zo dňa 2.2.2018.

      Fotky zo zbierky: https://photos.app.goo.gl/oKaDSIshgsGYhdzl2

      Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu!

       

       

     • Finančná akadémia žiakov IV.M

     • Do galérie Finančná akadémia žiakov IV.M boli pridané fotografie.

      19.marca .2018 žiaci triedy IV.M sa zúčastnili školenia Finančná akadémia, ktorú každoročne na našej škole realizujú prednášajúci z Partners Group SK. Prebrali  sa 3 lekcie: úvodná lekcia, lekcia o hospodárení a lekcia o bývaní. Dozvedelo  sa viac o financiách, s ktorými  budú musieť naši žiaci čo chvíľa vedieť aj rozumne hospodáriť. Ing. Lukáš Polák objasnil  žiakom podstatu aktív a pasív, koľko  asi by  si mali odkladať každý mesiac zo svojej výplaty, čo je to investičný trojuholník, zasvätil žiakov do podstaty investovania, vysvetlil,  odkiaľ by si mali peniaze požičiať pri kúpe bytu či domu a získali aj mnoho ďalších užitočných rád a informácií, ktoré napomáhajú k šíreniu finančnej osvety a zvyšovaniu finančnej gramotnosti.

     • Finančná akadémia

     • Dňa 20. marca 2018 sa uskutoční 1. kolo školenia Finančnej akadémie. Školenia sa zúčastnia žiaci IV.M triedy v učebni číslo 75  so začiatkom o 7.55 hod.

     • Ring voľný...

     • V Dubnici nad Váhom sa v sobotu 10. 3. 2018 za účasti 26 klubov z celého Slovenska uskutočnilo 3. kolo II. SLB (Slovenskej ligy boxu). Celkovo sa odboxovalo 40 zápasov.Medzi nimi zbierali opäť skúsenosti zverenci trénera Mgr. Mariána Smoláka (obaja - mladší dorastenci) žiaci I.A: Matej Kmec a Ján Vaňuš.

      Matej Kmec vyhral svoj zápas vo váhe do +80kg pred limitom v 1.kole.

      Janovi Vaňušovi sa vo váhe do 70 kg sa vo svojom prvom zápase nedarilo a prehral na body.